Wpis z mikrobloga

Egzamin zdany więc na wiosnę będzie można kupić pierwsze moto ( ͡ ͜ʖ ͡)
Strasznie podobają mi się Ducati monster, zarówno te starsze z okrągłą lampą jak i te nowsze ale pojawiła się mała wątpliwość. One wszystkie chyba mają suche sprzęgło, a obiło mi się o uszy że to nie za bardzo do miasta i przeciskania się w korkach. Podobno samo V2 też nie bardzo do tego.
Na grupie Ducati dopiero co widziałem też wpis gościa z nowym Panigale któremu #!$%@?ło sie tak sprzęgło po 4k kilometrów. Także zacząłem się bać że jeśli kupiłbym sobie któregoś Monstera do miasta to byłoby co chwila coś ze sprzęgłem. Czy te obawy są podstawne? Czy faktycznie suche sprzęgło i V2 nie nadają się za bardzo do miasta?
#motocykle
  • 7
@Amenotejiikara: słynne wiadro gwoździ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

są zady i walety, z zalet to w zasadzie wszystko odnosi się do jazdy wyczynowej torowej, tam te przewagi mają znaczenie

dlaczego nie za bardzo do miasta ? bo łatwo takie sprzęgło przegrzać, szczególnie w mieście, szczególnie w dużej V2 gdzie przy manewrach na małej prędkości tym sprzęgłem dużo się pracuje
jak pracuje zbyt gorące szybciej się zużywa, a
@Amenotejiikara: monstery z suchym sprzęgłem na niskich obrotach potrafią nieco poszarpywać i mocno wibrować i dla niektórych #!$%@?ów to już wystarczy żeby nie być w stanie przeciskać się w korku. Awaryjność to kwestia konkretnego egzemplarza - jak kto dba, tak ma, a bajki znmchu i paproci opowiadają ludzie którzy Monstera z suchym sprzęgłem widzieli na jutube. Fakt-lata temu kiedy nie było importera i serwisów autoryzowanych było z serwisowaniem Ducati kiepsko, ale
@Amenotejiikara: Są akcesoryjne pokrywy sprzęgła które poprawiają jego chłodzenie.
W japsach wsiadasz na moto, w ducach wsiadasz "w motocykl" wg mnie daje to znacznie lepszą kontrolę i fun z jazdy.
Sporo pierdół elektrycznych pasuje od Fiata :-)

Gx
@Amenotejiikara mądrze gadają @Podstarzaly_Mandalorianin @Sarveil. To ich posłuchaj, a nie tej marudy z FB, która w lipcu kazała się przekonywać do ducati, bo wyraźnie wolał Suzuki.
Poza tym na pierwsze moto to panigale V4R lepiej sobie odpuść. Monsterek na debiut to świetny pomysł. Obecnie mam 797, wcześniej 696 (pierwsze moto). Ważne by kupić dobrą, pewną sztukę i o nią dbać, a będziesz zadowolony z ducati.
@Amenotejiikara: tylko te bardzo stare Monstery maja suche sprzęgła. Ten koleś z FB kupił motocykl wyścigowy i w zaczął go używać po mieście - no i szybko zabił sprzęgło.

Ja nie miałem nigdy nic innego niż Ducati i za każdym razem jak jadę jakimś japońcem to z bananem na ryju wracam do mojego V2. Nie ma co się obawiać, fakt, eksploatacja może kosztować trochę więcej, ale coś za coś.

Największa wada,