Wpis z mikrobloga

@mateuszdinozaur: Ja bym pomyślał o firmach kuriersko- spedycyjnych, które robią również import spoza UE-od całościowo transportu, przez cło itd. nawet jako reklamodawcy. Mnie akurat tego brakuje, bo kurier to tylko kurier, a jak chcesz coś z Chin to wchodzi cło, dokumenty i fajnie mieć kogoś kto ogarnia od A do Z i łatwo dostępnego, bo nie muszę znać się na wszystkim.
  • Odpowiedz
@mateuszdinozaur: jak faktycznie coś takiego robisz, to możemy pogadać, bo ja szukam tego typu rozwiązania pod moje potrzeby. Mam serwis, gdzie chcę udostępnić usługę prostego zlecania przesyłek między użytkownikami - bez mojego udziału jako strona, czyli potrzebowałbym coś w rodzaj brokera właśnie, który by miał jakieś api lub coś podobnego i możliwa była integracja z moim serwisem...

@djtartini1 mi takie rzeczy zwykły DHL uskutecznia. Ja importuje trochę z UK, i oni
  • Odpowiedz
@djtartini1: A to UK ma jakieś inne wymogi? Teraz po brexicie UK trafilo do radosnego grona państw trzecich i trzeba odwalać to samo co przy krajach trzeciego świata ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@kubako: No nie wiem- sam sprowadzałem z kilku krajów i do 1k euro nie było problemów, natomiast teraz szykuję większe paczki z Chin i wymogi są większe stąd firmy kurierskie już się tym nie zajmują, tylko spedycyjne i agencje celne np. musisz mieć znak CE ,które mają produkty z UK, ale z Chin już niekoniecznie, tylko Chińczycy walą znakami podobnymi CE ( China Export xD)
  • Odpowiedz
@djtartini1: No specem od prawa celnego nie jestem, ale ciągnę towar z UK zarówno w formie paczkowej (choć kwoty przekraczają znacznie 1000€) jak i paletowo/tirowej. Paletowo tirowe załątwiam sam, właśnie przez spedycje i agencje celne - dużo z tym roboty, ale wychodzi taniej.
Ale te paczkowe lecą przez DHL i oni się wszystkim zajmują. Czasem w jednej przesyłce jest 5 czy 10 paczek, ale to niczego nie zmienia.
Oczywiście kwestie tego
  • Odpowiedz