Wpis z mikrobloga

@ascaris w niektórych komisjach partyjniacy sami pytają czy chcesz kartę wpływając na wynik. Przecież to jest chore. Na szczęście i tak praktycznie wszyscy biorą udział więc debili jest garstka.
@slash wg mnie pytanie o przymusową migracje i zgoda na to nie jest taka infantylna, to oczywiste że UE wymusi na PO przyjmowanie stałej nielegalnej migracji z bonusem na rok/dwa za ukraincow. Przez kampanie mówili że się nie zgodzą, że nie ma tematu a zobaczymy po niej.. a co do ważnego problemu, na wybory zazwyczaj chodziło ledwo ponad 50% więc na samo referendum to max 30% do tego jeszcze zniechęcanie 2 strony
@on_83: Skoro sam uważasz 1 pytanie na 4 za sensowne, to chyba wiele tłumaczy jak "jakościowe" jest to referendum i dlaczego nie cieszy się popularnością. To właśnie ono samo w sobie szkodzi instytucji referendum jako takiego.
@slash mnie ono najbardziej interesuje. A myślisz że w Szwajcarii każde pytanie jest na wagę złota? Albo jakby druga strona układała pytania to każde z nich by wszystkim pasowało? No nie bardzo. To wszystko pokazuje jak ludzie są podatni na to co widzą w tv, własnego rozumu niewiele tylko to co dana sekta powie
niesamowite że zagorzalych obrońców Konstytucji i demokracji udało się przekonać do nieuczestniczenia w akcie demokracji bezpośredniej jaką jest referendum.


@nickson: Niesamowite, ze niektorzy nie dostrzegaja zbiegu okolicznosci w czasie oraz tendencyjnosci pytan, pasujacych pod kampanie partii zarzadzajacej referendum xD Tego referendum nikt nie oczekiwal poza nimi.
@on_83: Porównywania do Szwajcarii to trochę na wyrost przy tym "referendum". Według mnie powinno się ono opierać się na oddolnej inicjatywie, popartej podpisami tak jak inicjatywa ustawodawcza. Takie referendum ma największy sens i można je traktować poważnie. Nie jestem za tym żeby pytania ustalał Tusk ani Kaczyński.
W Białej Podlaskiej członek komisji od razu pytał czy bierzemy cały zestaw czy nie. Lista była zasłaniana ale jak przerzucał strony to było widać, że trochę jest takich wpisów.
@Tetsuya : a kto powiedział, że nie chcemy? wychodząc ponad jakiekolwiek poglądy polityczne, referendum jest najzwyczajniej niewiążące. Daje to tylko krótkie manipulacyjne przypomnienie dla wyborców w stylu - HEJ TAMCI CHCĄ NIELEGALNYCH IMIGRANTÓW A MY NIE ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@ascaris: A u mnie na wsi, moja mama zrobiła mi dzień. Oczywiście nie przyjęła karty do referendum, ale przed nią stało pięciu młodych chłopaków i nikt z nich nie przyjął. Jest potencjał w tym narodzie. Czekam do wieczora i flaszka się chłodzi.
Pytania są niby tendencyjne ale jednoczesnie rozsądne. Cała drama rozgrywa się o to, że to pis wymyślił bo jakby tusk coś takiego zaproponował to by pół wykopu klaskało pośladami. Ludzie poodmawiają, a potem się okaże, że przecież Polacy chcieli imigrantów i żeby im sprzedali orlen czy co tam i będzie pikaczu fejs

SN73Mtx5000otaconkalu85GoroMajima +50 INNYCH


@ascaris: