Wpis z mikrobloga

Siemka Mirki. Robiłem dla mamy stronę jakiś czas temu. Trzyma ją na serwerze u znajomego, gdzie typ utrzymuje php 5.6 bo ma jakies stare strony i zalezy mu żeby działały. Mówiłem, że jest to tykająca bomba.
Dzisiaj dostałem informację, że częściowo nie działa. nie działają buttony, kafelki. W ogóle nie mogłem się zalogowac do panelu administratora. Usunąłem foldery wp-admin i wp-include, wgrałem najnowsze nic to nei dało. Zmieniłem nazwę katalogu wtyczek, więc je wyłączyłem i zalogowałem się do zaplecza. Wtedy zaczałem włączać wtyczki i coś tam dalej dłubać...

I co zauwazylem dziwnego.. W górnym menu strony sie normalnie otwierały bo miały adres np. arpszkolenia.pl/szkolenia/dla-urzedow
natomiast w kafelkach niżej adresy zmieniły się same na: "arpszkolenia.pl/dla-urzedow" co mnie bardzo zdziwiło, jak sie adresy same pozmieniały.
Dalej grzebe, dopisałem wiec brakujący katalog: arpszkolenia.pl/szkolenia/dla-urzedow i dalej nie działa bo wyświetla białą stronę, ale jak dodałem już "/" na koniec to zaczeło działać, jednak wyświetla stronę bez elementów.

Siedzę nad tym którąś godzinę i już mi niedobrze.
Dodatkowo mam jakieś błędy na niektórych stronach, kiedy chce je wyedytowac. Jakieś pomysły?

www.arpszkolenia.pl

#wordpress #www #stronywww
koloras90 - Siemka Mirki. Robiłem dla mamy stronę jakiś czas temu. Trzyma ją na serwe...

źródło: wodrpes

Pobierz
  • 12
@koloras90: złe skonfigurowany web serwer

ja nie wiem trzymasz to u jakiegos kolesia na jego kompie w jego domu ?? bo dostał orange światłowód i ma "hosting" ?
@koloras90: index.php, functions.php, wp-config.php (chociaż w tym pliku raczej jak ktoś ręcznie się włamie), do tego katalog wtyczek (wirus może podszywać się pod wtyczkę) oraz szablony.
W edytorze włącz sobie zawijanie wierszy, jak znajdziesz dziwacznie wyglądający kod, to sprawdź datę pliku a następnie znajdź wszystkie pliki mające dokładnie tą samą datę. Potem kasujesz wstawki (tylko tak, żeby nie zepsuć kodu).
@msr99: na nazwie, ale typ jest dinozaurem. Nie mam na to wpływu, tam miały panie po prostu u niego serwer, dostałem dostep do ftp i tam im postawiłem stronę.
@januzi miałem kopie z zeszłego roku, wczytałem ją przez all-in-one i rozyebało się wszystko.
teraz za friko bede siedział i to naprawiał.... ja piernicze.
Dzięki chłopaki za pomoc, jak sobie nie poradze to oddam to komus kto zrobi to 10x szybciej i