Wpis z mikrobloga

Przypominam poprzednie rządy PO-PSL dla smarkaczy co nie znają / jeszcze się nie interesowali, oraz dla tych co zapomnieli:

1) Zarobki były niższe,

2) siła nabywcza średnich zarobków była niższa,

3) nie wspominając o płacy minimalnej poniżej granicy ubóstwa.

4) bezrobocie było znacznie wyższe

5) istniała republika kolesi - Platforma + zaprzyjaźnieni biznesmeni zgarniali całą śmietankę i większość wytworzonego PKB

6) jeśli chodziło o inwestycje gospodarcze lub poprawę warunków bytowych społwczeństwa to cały czas były teksty ,,nie ma pieniędzy" (bo musiało starczyć na to z pkt 5.)

7) budowa i remonty dróg marginalnie małe w porównaniu z rządami PiS

8) zatajane umowy z podmiotami czy to krajowymi czy zagranicznymi (gaz z Rosji)

9) wbrew obietnicom o obniżanie podatków, to podnoszenie ich

10) zawłaszczenie OFE na rzecz ZUS

11) chcieli przyjąć relokowanych nielegalnych imigrantów (nie zdążyli wprowadzić tego w życie).

P.S. Ja osobiście musiałem za PO za chlebem jechać siedzieć do Anglii do zwykłych robót i nie jestem ze wsi zabitej dechami, tylko z miasta wojewódzkiego. Niecały rok po objęciu rządów PiS wróciłem do kraju i mogłem, i zacząłem rozwijać się lepiej na etacie. A teraz? Robię dobre biznesy i się jeszcze bardziej rozwijam.

To były rządy PO-PSL. W rządach z dodaną do tego jeszcze Lewicą tym bardziej nie spodziewam się niczego dobrego dla kraju (ale ja się nie dam złamać).

#wybory #polityka #polska #historia
  • 140
  • Odpowiedz
Ja rozumiem, że kazdy jakos projektuje jakosc swojego zycia na poparcie dla rządu, ale pamietajmy, ze wplyw rzadu na bieżącą gospodarke jest niewielkie, tym bardziej na bezrobocie. Pis mial tu znow szczescie bo trafil na mega światowa koniunkturę, podczas gdy PO musiało walczyc z kryzysem.
Po nie było krystaliczna partią, ale wszedzie gdzie bym sie do nich przyczepil to pis w ostatnich latach robol to samo tylko na niewyobrazalnie wieksza skale.
  • Odpowiedz
Za PO kij było w małych miastach dostać pracę było cudem


@Joa024: no... I pracowało wtedy coś koło 15 milionów Polaków...

Potem znacznie sie to poprawiło..


@Joa024: poważnie? Co się poprawiło? Sztuczne podnoszenie pensji minimalnej, generujące zwiększone dochody do budżetu kosztem pracodawców? Zasiłki za pożyczone pieniądze? Inflacja, co za tym idzie rosnące koszty życia? Skończ powtarzać za TVP te farmazony.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz a porównaj PO do pisu 07-08. Czy Wy nie rozumiecie ze póki jest wzrost gospodarczy to zawsze będzie trochę lepiej niż wczoraj??? Za 4 lata też wszystkie wskaźniki będą wyższe jeśli będzie jakiś wzrost gospodarczy
  • Odpowiedz
xDD ja prdl że ludzie się IE wstydza takiego gowna pisać xD


@Murland9794: XD...
Że też ludzie, którzy nie rozumieją podstaw ekonomii zabierają głos w takich sprawach.. A podałem ci najprostszy przykład, nawet tego nie ogarniesz?
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: zauważyłem ciekawą zależność. Kiedy sympatyk opozycji wrzuca takie zestawienie to co punkt jest źródło. Istnieje strona z 1200 afer PiSu i każda ma źródło i objaśnienie ale jak pisowiec "przypomina" rządy PO/PSL to przypadkowo bez źródeł i jak wygooglujesz to w minimum połowie było zupełnie na odwrót, a reszta to manipulacje xDD

Dzięki za przypomnienie że za PO było o wiele lepiej
  • Odpowiedz
@pogromca_krasnali: A ja zarabialem kiedys 15x mniej. Wiesz, ze rozne wspolczynniki wplywaja na twoje zarobki a nie partia? odniesienie do minimalnej tez jest dosc bzdurne, no chyba, ze koniecznie chcesz poczuc sie ''kims''
  • Odpowiedz
Wiesz, ze rozne wspolczynniki wplywaja na twoje zarobki a nie partia?


@Desire22: W budżetówce? No nie wiem kolego.

odniesienie do minimalnej tez jest dosc bzdurne


@Desire22: Nie jest - od minimalnej liczy się całkiem sporo opłat (choćby koszty niektórych egzaminów prawniczych) i zależy od niej całkiem sporo cen.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Ale PISiorów musi sraka piec. Tyle kasy przepuszczone na propagandę, programy byleby tylko przekupić swój elektorat (głównie ludzi po 8klasach, stare baby, patologie), a na końcu okazuje się, że mają tylko 5% więcej niż KO xD
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz po „P.S” mamy pełny obraz sytuacji, słabo wykształcony lub głupi życiowym typ wyjechał na zmywak i kiedy PiS pozwolił mu się poczuć jak panisko to złapał Pana Boga za nogi.To było najgorsze socjologicznie w PiS, pozwolił chamowi być dumnym z bycia chamem.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz:
1. porównaj różnicę zarobków (mediana) na początku i końcu kadencji obu partii w zagranicznej walucie
2. to samo
3. kpina
4. porównaj różnicę bezrobocia na pocz i końcu
5. dalej nie czytam bo tylko down bierze pod uwage nominalne wartości
6. najwięcej osób wyjechało za rządów lecha

ad 9. to samo zrobił PiS tylko podwyższył 3x więcej podatków niż tusk

Gdy nie było internetu tylko matka wiedziała żeś debil
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz no dziwne żeby zarobki były wyższe - w normalnie funkcjonującym kraju zarobki rosną rok do roku. Sprzedam ci newsa - za 5 lat średnie zarobki też będą znacznie wyższe niż dziś.
  • Odpowiedz