Wpis z mikrobloga

Przypominam poprzednie rządy PO-PSL dla smarkaczy co nie znają / jeszcze się nie interesowali, oraz dla tych co zapomnieli:

1) Zarobki były niższe,

2) siła nabywcza średnich zarobków była niższa,

3) nie wspominając o płacy minimalnej poniżej granicy ubóstwa.

4) bezrobocie było znacznie wyższe

5) istniała republika kolesi - Platforma + zaprzyjaźnieni biznesmeni zgarniali całą śmietankę i większość wytworzonego PKB

6) jeśli chodziło o inwestycje gospodarcze lub poprawę warunków bytowych społwczeństwa to cały czas były teksty ,,nie ma pieniędzy" (bo musiało starczyć na to z pkt 5.)

7) budowa i remonty dróg marginalnie małe w porównaniu z rządami PiS

8) zatajane umowy z podmiotami czy to krajowymi czy zagranicznymi (gaz z Rosji)

9) wbrew obietnicom o obniżanie podatków, to podnoszenie ich

10) zawłaszczenie OFE na rzecz ZUS

11) chcieli przyjąć relokowanych nielegalnych imigrantów (nie zdążyli wprowadzić tego w życie).

P.S. Ja osobiście musiałem za PO za chlebem jechać siedzieć do Anglii do zwykłych robót i nie jestem ze wsi zabitej dechami, tylko z miasta wojewódzkiego. Niecały rok po objęciu rządów PiS wróciłem do kraju i mogłem, i zacząłem rozwijać się lepiej na etacie. A teraz? Robię dobre biznesy i się jeszcze bardziej rozwijam.

To były rządy PO-PSL. W rządach z dodaną do tego jeszcze Lewicą tym bardziej nie spodziewam się niczego dobrego dla kraju (ale ja się nie dam złamać).

#wybory #polityka #polska #historia
  • 140
Ja osobiście musiałem za PO za chlebem jechać siedzieć do Anglii do zwykłych robót


@Adamfabiarz: i już mam wyjaśnione, jakim typem jesteś...

Niecały rok po objęciu rządów PiS wróciłem do kraju


@Adamfabiarz: zaczęły się zasiłki w Polsce dla pasożytów, podczas gdy Anglia zaczęła u siebie ograniczać socjal dla nierobów... A po brexi Anglicy zaczęli stać w kolejkach po darmowe obiadki. Za duża konkurencja dla ciebie?
@Adamfabiarz

Ad 1. i różne rzeczy też były tańsze. To chyba normalne w czasie. Inna bajka że PiS podnosi pensję minimalną i go 2x w roku. Gospodarka wytrzyma

Ad 2. Potrzebne źródło.

Ad 3. Potrzebne źródło.

Ad 4. Niskie bezrobocie to nie jest zasługa PiSu, tylko dyskografii. I wcale nie ma się z czego cieszyć.

Ad 5. Dobrze że za PiS nie ma nepotyzmu i układów mafijnych xD

Ad 6. Ja tam
@Pils: jakie w Polsce sa zasiłki? Za PO kij było w małych miastach dostać pracę było cudem. Potem znacznie sie to poprawiło... I 4zl,5zl na godzinę Ty chyba chciakbys żeby to wróciło
@dafto Nooo #!$%@? covid i wojna na Ukrainie to są dużo łagodniejsze sutuacje zewnętrze niż za Tuska xD. Jak Ci głód zajrzy do dupy po rządach tego rudego złodzieja to szybko zmienisz zadanie, ale młode pokolenie musi samo przekonać się na własnej skórze jakim mitomanem i manipulantem jest Tusk.
5) istniała republika kolesi - Platforma + zaprzyjaźnieni biznesmeni zgarniali całą śmietankę i większość wytworzonego PKB


@Adamfabiarz: rozwiń

7) budowa i remonty dróg marginalnie małe w porównaniu z rządami PiS


@Adamfabiarz: rozwiń

Pozostałe punkty, z wyjątkiem 9, to albo nie afera, albo po prostu kłamstwa, albo powtarzanie propagandy reżimowej bez zrozumienia sytuacji. Trochę mi ciebie żal, że się tak dałeś w to wkręcić.