Wpis z mikrobloga

Memcen:

(...) Dodał również: „Nie dowieźliśmy wyniku, który powinniśmy byli dowieźć. Mieliśmy mieć dwucyfrowy wynik i 40 posłów. Mamy 7,16% i 18 posłów. Za mało, żeby zablokować powstanie rządu Donalda Tuska. Nie wywróciliśmy stolika. To jest porażka”.


https://oko.press/na-zywo/wybory-na-zywo-oko-press/mentzen-znowu-o-porazce-stolik-mial-sie-wywrocic-a-wciaz-stoi

Jakby ktoś się dalej łudził, że Konfederacja nie grała pod koalicję z PiSem xDDDD

#neuropa #wybory #konfederacja #polityka
  • 70
@TeBerry: Dlaczego do mnie piszesz w taki agresywny sposób? Z tego co pamiętam, posłowie Konfederacji wstrzymali się w tej sytuacji od głosu. Po jednym głosowaniu nie można wyciągnąć takiego wniosku, szczególnie, że ich głosy nie miały szczególnej mocy.
@Chris_Karczynski: nie ma znaczenia czy konfederacja chciala opowiedziec sie po stronie pisu czy po w kontekscie utworzenia rzadu? Dla mnie ma kolosalne znaczenie, skoro jako partia prawdopodobnie pozostana na dluzej. Unikasz odpowiedzi, bo dobrze wiesz jak ona brzmi i co zamierzali zrobic
@Faraluch: nie ma znaczenia, bo już po wyborach i konfa ma za mało posłów żeby zawiązać koalicję z kimkolwiek więc nie ma po co o tym dyskutować. Znaczenie ma teraz to jak będzie koalicja rządzić przez kolejne 4 lata.

Cały czas wykopki twierdziły że będzie koalicja pisu z konfą. Ja dalej twierdzę że takiej koalicji nie będzie.
@Chris_Karczynski: nie bedzie, bo nie moze byc, bo maja za malo poslow. A bylaby jakby bylo wystarczajaca? Bo o tym mowily wykopki. I ma znaczenie, bo konfa raczej zostanie jako partia i w nastepnych wyborach beda kandydowac. To jest kluczowe, czy gdyby mieli mozliwosc przyklepali by rzad pisu, bo za kilka lat moga miec taka mozliwosc
@graczqawodd: Bo byłem zirytowany. Natomiast to było ważne głosowanie i wstrzymanie od głosu jest równoznaczne, z tym że mieli to w dupie. I moje postrzeganie konfederacji nie opiera się na podstawie jednego głosowania. Po prostu to jest jedno z najważniejszych. Bo to dla mnie niepojęte, że sami się szczycą, że w głosowaniu sprzeciwiali się przeciwko obostrzeniom w czasie pandemii, szczepieniom i tym podobnym, a tu nagle wstrzymują się w tak fundamentalnej