Wpis z mikrobloga

#pc #pcmasterrace #komputery #pcvr

Dobra, Zamierzam pierwszy raz w życiu złożyć sobie kompa, chciałem kupić coś gotowego mocniejszego ale ceny zestawów są wyjechane w kosmos. Ale że kompletnie się na tym nie znam to wolę podpytać.

I teraz tak do zestawu wpada RTX 4090 od Zotaca (tak wiem że średnia marka ale cenowo aktualnie można ,,tanio" dostać a konkurencja o kilka K droższa) i kompletnie nie wiem co dalej XD Co proponujecie, pozostały budżet to jakieś 5,5 - 7k i mowa o samej puszce.

PC ma służyć przede wszystkim do gier PCVR (dlatego 7900xtx odpada), ale w tym budżecie nie wliczam routera, na pewno musi mieć sieciówkę z wyjściem RJ45 do 2500mbs co z ramem celować w ddr4? 5? procek coś między 13700k a 7800X3D?

Jakieś podpowiedzi co warto na teraz włożyć w taką puszkę?

PS. nie będę tego samemu składać, zapłacę osobie która się na tym zna XD
  • 3
7800X3D


@sayanek: zdecydowanie.

musi mieć sieciówkę z wyjściem RJ45 do 2500mbs


@sayanek: właściwie wszystkie płyty już to mają

ddr4? 5?


@sayanek: zdecydowanie 5, to już standard
#majk3lskladapcty

Generalnie pewnie w okolicach 5-6 masz już topowy wydajnościowo zestaw do gier VR. Może te ~7k można założyć jak zaszalejesz z obudową czy innymi komponentami.
@majk3l kompletnie mi nie zależy na bajerach, to ma stać gdzieś w rogu i rybka mnie to czy będzie się świecić i mieć przezroczysta obudowę czy nie ( ͡º ͜ʖ͡º) byleby chłodzenie wyrabiało.