Wpis z mikrobloga

@Piastan: brawo, u mnie ojciec ze wsi, a kupuje maslo mix z roslinnym. Nie moge tego zrozumiec. wychowal sie na wsi, wiec zna smak swojskiego masla i chleba, a kupuje g*wno?


@ChlopoRobotnik2137: magia reklam. Mamuska jeszcze do niedawna zapychała się margarynami MASMIX czy tam inne Delma... ileśto ja musiałem do łba tłuc, że masło zmiennie z awokado....ech...
To samo z przemysłowo przetworzonymi słodyczami i pseudo wypiekami ze sklepów. Tablica mendelejewa
@conamirko: Z powtarzalności bierze się jakość w stylu McDonalds albo Biedronki - produkt jest standaryzowany, dodawane są do niego chemikalia, konserwanty, jest pasteryzowany, stabilizowany itp tak żeby klient zawsze dostał to samo i żeby korporacja była w stanie tym zarządzać.

Mnie interesuje jakość w sensie naturalności, produkcji zachowującej jak najwięcej składników odżywczych. Zauważ, że najdroższa, najbardziej ceniona żywność właśnie nie jest doskonała w przemysłowym sensie - chcesz mieć najlepszy ser to
@andrzej_badgirl: Since margarine has a variable but high trans fat level, the consumption of margarine may lead to an increased incidence of heart disease, cancer, and other diseases when compared with butter. Hence, butter is considered healthier than margarines.

https://www.news-medical.net/health/Butter-versus-Margarine-Which-is-Healthier.aspx

Radze nie czerpać wiedzy z reklam telewizyjnych. Margaryna to prawie trucizna.
@andrzej_badgirl: Owszem, taka margaryna nie ma tluszczy trans, ale nadal jest to produkt wysokoprzetworzony. A chyba jedyna rzeczą o którą się dietetycy nie kłócą jest, to że zdrowsze sa rzeczy jak najmniej przetworzone. Ja sam wole masełko, ale jak ktos lubi margaryne to jego sprawa oczywiście.
@Towarzysz_Szmaciak: z tego co wiem, przetworzone produkty są przede wszystkim złe, bo mają dużo tłuszczy nasyconych, a tutaj sytuacja jest odwrotna. Nie chcę jakoś przesadnie agitować na korzyść margaryny, bo nie jestem ekspertem, ale nie powielajmy mitów (jak ten z tłuszczami trans, który już chyba od dłuższego czasu jest nieaktualny)
@Piastan: u mnie zawsze były i zwykłe masła śmietankowe i to, wszyscy używali śmietankowych, roślinnego mama do ciast, a ja tylko roślinnego do smarowania czy smażenia sobie czegos, śmietankowe mi nie smakuje xd jak kiedyś eksperymentalnie użyłam do odsmażenia sobie makaronu to nie dałam rady zjeść i smażyłam od nowa, na jedynym prawilnym roślinnym( ͡° ͜ʖ ͡°) ale używam tego bardzo okazjonalnie