Wpis z mikrobloga

@Cichy87: przez parę lat chleb był po 5zł, a potem jak wystrzelił, to teraz po 8,30 chyba kupuję. Zwykły bochen. Jakby co to coś w worku z biedry to nie chleb (swoją drogą - zostawcie go na miesiąc, nawet nie spleśnieje :D)

cukier sprawdziłam teraz - cena regularna 5,99 w biedrze (szok, na ślepo strzelałabym, że 3zł kosztuje)

ceny benzyny jestem najbardziej świadoma i to, że po 5zł to faktycznie promocja
  • Odpowiedz
@Blaskun: w dyskontak chleb zawsze będzie sprzedawany po kosztach. W piekarni poniżej piątki nie kupisz. Tak samo cukier stoi koło 5zl. Matka ci zakupy robi, ze nie wiesz? Dla porownania cukier w 2015 kosztował ok 2zl a chleb 3zl za kg. Wypłaty jakoś nie wzrosły od tamtego czasu o 100%. Wszystko jest w necie. Jesteś starym pisowskim kontem ideolo więc piszę to dla innych bo na ciebie szkoda prądu
  • Odpowiedz
1500 minimalnej i to jest życie...

@Chris_Karczynski:
Owszem, "za peło" zarabiałem 1650 zł netto miesięcznie ale była to tylko i wyłącznie moja wina, że siedziałem w gównopracy na gównostanowisku (słuchawka w helpdesku IT). Mimo to nakładem własnej pracy na naukę i szukanie "gdzie mnie wezmą" przeskoczyłem do lepszych tematów i dziś mam niemal 10 razy tyle. Miałbym więcej, gdyby mi PiS nie zabrał kręcąc przy ZUSie i opodatkowaniu JDG.
  • Odpowiedz
Miałbym więcej, gdyby mi PiS nie zabrał kręcąc przy ZUSie i opodatkowaniu JDG.


@smk666: Miałbyś więcej gdybyś w ogóle podatków nie płacił. Akurat w Polsce JDG opodatkowane jest tak, że bardziej się je opłaca niż praca na etacie.
  • Odpowiedz
Miałbyś więcej gdybyś w ogóle podatków nie płacił. Akurat w Polsce JDG opodatkowane jest tak, że bardziej się je opłaca niż praca na etacie.


@Chris_Karczynski:
No, to teraz policz sobie, że przy JDG nie masz L4, nie masz urlopu (wypoczynkowego, okolicznościowego), nie obowiązuje szereg przepisów ochronnych (okres wypowiedzenia, na JDG odpowiadasz za szkody całym majątkiem a nie do trzykrotności wynagrodzenia itd.).

Wystarczy samo wolne aby wyszło porównywalnie - odlicz 26 dni
  • Odpowiedz