Wpis z mikrobloga

trzy tygodnie chorobowego w roku


@smk666: xDDD odkąd zacząłem pracę to nie byłem na chorobowym ani 1 dnia.
Ja wybrałem pracę na jdg tylko korzyści majątkowych. Nie mam żadnych innych korzyści z tego tytułu oprócz większej wypłaty.
odkąd zacząłem pracę to nie byłem na chorobowym ani 1 dnia.


@Chris_Karczynski:
Poczekaj jak zaczną się problemy ze zdrowiem (Twoim lub dziecka, bo na nie też L4 się należy) to zobaczysz co to brak chorobowego lub oszczędzania na nie, poza tym takie sytuacje jak złamana noga czy ręka albo wypadek który unieruchomi Cię na długie tygodnie są abstrakcyjne tylko tak długo, jak Ciebie w końcu nie dopadną. Mój bliski przyjaciel był
Owszem. Jednak to nie był temat rozmowy XD


@MajoZZ:
Chodziło mi o podkreślenie, że nawet limit 8 czy 12 złotych nie gwarantuje zjadliwego wypieku.

Zresztą biorąc pod uwagę efekt skali nawet w niewielkiej piekarni, gdzie piec zużywa 10 kWh aby wypiec 40 bochenków a nie 2 kWh na jeden, hurtowy zakup surowca i to, że jeden piekarz jest w stanie ogarnąć 40 bochenków na godzinę to nawet przy przyzwoitej wypłacie dla
  • 0
średnia krajowa w 2023 7500


@fogfogfog: Zapomniałeś o dwucyfrowej inflacji, która to usprawiedliwia magiczne podwyżki do 7,5k, ale nie zmienia nic w tym co możesz kupić. Co z tego, że zarabiasz 2 mln zamiast 2000, gdy za chleb płacisz 2000, a nie 2 zł. W tym i tym przypadku kupisz se tylko 1000 bochenków chleba.

No i tak, za 3900 w 2015 roku według GUS mogłeś kupić 886kg chleba. Natomiast dziś