Wpis z mikrobloga

@baton967: Robisz to dla siebie, czy myślisz o zawodowym graniu? Jeśli dobrze pamiętam, jesteś koło 30-ki, tak?

Sam od jakiegoś czasu uczę się grać na pianinie i takie pytanie z ciekawości mam, czy z Twoim skillem (I stopień) jesteś w stanie zagrać Etiudę Rewolucyjną?
@ToJestNiepojete: ja dopiero chce iść do prywatnej , 7 lat się samemu uczyłem na takiej zasadzie że rozczytywałem nuty i uczyłem się na pamięć utworów
przy czym nie umiem z samych nut melodii rozczytac i zagrac musze najpierw uslyszec jak brzmi utwor

czyli niewiele potrafie
zacznij grać jazz, otworzy Twoje postrzeganie na muzykę i zaczniesz zupełnie inaczej o niej myśleć, nie trzyma się tez sztywnych ram jak w klasyce


@Astralis: ty umisz czytać, czy nie, napisałem wyraźnie, że ja stosuje własne kanony, ja nie mam sztywnych ram, jeśli takie wprowadzam, to ze względów jakiegoś wewnętrznego poczucia estetyki, że coś z czymś się nie zgrywa dobrze, a jazz obecnie ma często bardzo ścisłe ramy i jest nietrafionym
@baton967: poćwicz interwały ze słuchu jeśli jeszcze masz braki, praktycznie to się przyda, a z tego co kojarze to chyba nuty też się czyta po interwałach (ale ja tesz guwno wiem i samouk przypokminam)