Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie, że na nowych osiedlach w standardzie nie ma klimatyzacji. Ułamek kosztów mieszkania, można by wszystko pięknie w projekcie wyprowadzić na dach, ale nie. To jest LUKSUS i się nie montuje XD

A potem pierwsze 6 miesięcy od oddania inwestycji, na co drugim balkonie jednostka zewnętrzna, darcie kotów z administratorem, ryk wiatraków na całej ścianie.

#nieruchomosci #przemysleniazdupy #klimatyzacja
  • 67
  • Odpowiedz
@mickpl: to wina narodu, u mnie w nowym bloku może 15-20% zamontowało mimo super miejsca na ogromnych balkonach i nasłonecznienia grzejącego mieszkania do 31stC przez cały lipiec.

"panie to drogie i trzeba serwisować"
"pare dni w roku nie wytrzymasz?"
"wiatrak se kupię"
  • Odpowiedz
  • 226
@mickpl: Z tego samego powodu deweloper nie wstawia Ci kuchenki albo lodówki do mieszkania - aczkolwiek infrastruktura pod klimatyzacje to by się przydała.
  • Odpowiedz
@mickpl: podpowiedź: żyjesz w kraju gdzie temperatury +30 są dwa tygodnie w roku.
W dużo bogatszej Danii też jakoś nie montują klimy w standardzie. Co za kretyni, c'nie?
  • Odpowiedz
@mickpl: Ja mam mieszkanie na najwyższym i deweloper przewidział klimatyzację na dachu tylko dla mieszkań z najwyższego piętra, reszta będzie walczyła o prawo do stawiania na balkonie xD

Dla mnie to też absurd, ale specjalnie kupiłem takie żeby się nie #!$%@?ć z sąsiadami i administracją, mam to w akcie i GTFO.
  • Odpowiedz
A potem pierwsze 6 miesięcy od oddania inwestycji, na co drugim balkonie jednostka zewnętrzna, darcie kotów z administratorem, ryk wiatraków na całej ścianie.


@mickpl: No właśnie nie, bo ludzie dziadują na tych kilku tys., nie montują i potem narzekają. Spotkałem się z inwestycjami, gdzie była klima w standardzie to #!$%@? 1 jednostkę na korytarz i tyle xD To ja już wolę mieć jak mam, że nie było klimy w standardzie, bo
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: Klimatyzacja aby miała ważną gwarancję musi być serwisowana 2x w roku. Za 3 jednostki wewnętrzne serwis chciał ode mnie 500 zł co 6 miesięcy za serwis klimatyzacji. Gwarancja 3 lata, koszt 3k zł. Jak mi się przez te 3 lata któraś jednostka zepsuje to mam rękojmie 2 lata i gwarancja mi w zasadzie niepotrzebna.... A jednostka wewnętrzna kosztuje ~1500 zł :)
  • Odpowiedz
walczyła o prawo do stawiania na balkonie


@PfefferWerfer: Jak urządzenie zewnętrzne stoi na posadzce balkonowej z zapewnieniem odpływu i nie przekracza norm hałasu, to, co komu do tego? Nie jest to przecież ingerencja w elewacje budynku.
  • Odpowiedz
  • 5
@affairz: Jak nowy to nie słychać. Ale jak po czasie Mariusz oszczędza na serwisowaniu to aby usłyszeć jak to brzmi zapraszam na zaplecze dowolnego marketu.
  • Odpowiedz
Ale jak po czasie Mariusz oszczędza na serwisowaniu to aby usłyszeć jak to brzmi zapraszam na zaplecze dowolnego marketu


@mickpl: czy ty #!$%@? porównujesz teraz klimatyzację przemysłową do klimatyzacji przeznaczonej do mieszkania? XD
To jest oczywiste, że przemysłowa będzie głośna, bo w jej przypadku hałas nie ma żadnego znaczenia.
  • Odpowiedz
ryk wiatraków xD tego z metra nie słychać xD


@affairz: #!$%@? teoretyka jak ze wszystkim xD

A tak w ogóle to mialem raz keksimus maksimus - z 4 lata temu oglądałem mieszkanie na osiedlu "mieszkaj w mieście" w Krakowie i tam jest zakaz montowania klimatyzacji na niektórych kondygnacjach (właśnie żeby było ładnie). Dolne piętra maja te klimy jakoś wyprowadzone do garażu, a górne na dach. No i #!$%@?, wiadomo, w pl
  • Odpowiedz
Jak urządzenie zewnętrzne stoi na posadzce balkonowej z zapewnieniem odpływu i nie przekracza norm hałasu, to, co komu do tego? Nie jest to przecież ingerencja w elewacje budynku


@Serghio:

1) Żeby przeprowadzić instalację z balkonu do lokalu musisz dokonać małego przewiertu przez elewację ściany zewnętrznej i w tym momencie narusza wspólną część nieruchomości, bo elewacja jest częścią wspólną, jej fizyczna integralność również. Padnie argument o tym że źle zaizolowales otwór i
  • Odpowiedz
@mickpl: Ta to prawda. Dają ci ściany i miejsce parkingowe za które trzeba słono zapłacić. Rozumiem takie Trójmiasto ale wwa czy południe Polski to klima to powinien być po mału standard

Jak już dadzą ci coś ponad minimum siłownię, saunę, to trzeba też dopłacić do tego w czynszu krocie

A w europejskich inwestycjach które porównywalnie cenowo są do polskich xD dostajesz trochę wiecej
  • Odpowiedz
@mickpl: A co w tym dziwnego? Nie każdy potrzebuje klimy i nie każdy będzie chciał kupić droższe mieszkanie, żeby ją dostać (i pewnie marnej jakości). Stan deweloperski to stan deweloperski.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: ale w loggii już chyba nie są częścią wspólną.

Chociaż to fuszerka, to na upartego przy pojedynczej klimatyzacji typu split wszelkie połączenia mogłoby być nawet przez ościeżnicę (ramę) okienną, gdzie jest 35-40 mm przestrzeni, a zazwyczaj to tylko dwie rurki miedziane z otoczką o przekroju ~16 mm + zasilanie zwykłym przewodem 3×2,5mm i przewód sterujący. Dla stepującego budowlańca do wykonania :D
  • Odpowiedz