Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie, że na nowych osiedlach w standardzie nie ma klimatyzacji. Ułamek kosztów mieszkania, można by wszystko pięknie w projekcie wyprowadzić na dach, ale nie. To jest LUKSUS i się nie montuje XD

A potem pierwsze 6 miesięcy od oddania inwestycji, na co drugim balkonie jednostka zewnętrzna, darcie kotów z administratorem, ryk wiatraków na całej ścianie.

#nieruchomosci #przemysleniazdupy #klimatyzacja
  • 67
dwie rurki miedziane z otoczką o przekroju ~16 mm


@Serghio: panie, ten kawałek przez framugę to się i bez otoczki pociągnie

scentralizowana automatyka, jebitna kilkuset kilowatowa wytwornica wody lodowej czy tam VRF


@Sebastix: ja zrozumiałem, że @mickpl proponował indywidualne jednostki na dachu a nie centralną
W dużo bogatszej Danii też jakoś nie montują klimy w standardzie. Co za kretyni, c'nie?


@thorgoth: W Danii nie montują klimy, bo wg ich standardów żadne mieszkanie nie może przekraczać 100 godzin powyżej 26 stopni ani 50 godzin powyżej 27 stopni. Są do tego programy które to symulują i sprawdzają na etapie jeszcze projektu.
@mickpl: w Niemczech jest jeszcze śmieszniej, tutaj klimatyzacja to jakiś supernowoczesny wynalazek którego wszyscy się boją, często nawet w marketach czy centrach handlowych nie ma czegoś takiego. Jak mówię kolegom w pracy że w Polsce mam klimę w mieszkaniu to myślą że mieszkam w jakimś #!$%@? pięciogwiazdkowym hotelu, nie mieści się im to w głowie.

Oczywiście w pracy to samo, biurowiec ma 8 pięter ale klima jest tylko w serwerowni, przez
@thorgoth: ale #!$%@?, w danii nie masz upałów jak w polsce, całkowicie inny klimat, przeważnie zwykła pizgawica, prawie jak w UK, poza tym 2 tygodnie w roku? XD z #!$%@? spadłeś? mieszkasz w Suwałkach? polskie lato jest długie i upalne zazwyczaj i klimatyzacja to bardzo dobre rozwiązanie, niestety wolicie narzekać przez całe lato, przez LATA niż odbólić za klime i mieć święty spokój. nawet mi was nie żal.
@mjr_bien: różnica wysokości pomiędzy jednostka zewnętrzna a wewnętrzna dla takich zwyklych splitow jest ściśle określona i wynosi w zależności od producenta zazwyczaj kilka metrów. Nie ma możliwości ogarnąć bloku takimi jednostkami z dachu. Mickpl jak zwykle wypowiada się o tematach o których nie ma pojęcia ale to nie nowość tylko jego
#akademiachlopskiegorozumu
Czy ty w ogóle wiesz ile kosztują klimakonwektory, scentralizowana automatyka, jebitna kilkuset kilowatowa wytwornica wody lodowej czy tam VRF ?


Hotele wydają na takie instalacje po kilka milionów ale wielki mickpl powie wam że to UŁAMEK kosztów mieszkania XDD


@Sebastix: XD Kilka milionów zł na blok w którym jest setka mieszkań... To tak, 10k na mieszkanie to jest UŁAMEK CENY MIESZKANIA :D Poza tym nie piszemy o scentralizowanym systemie wentylacki i
W Danii nie montują klimy, bo wg ich standardów żadne mieszkanie nie może przekraczać 100 godzin powyżej 26 stopni ani 50 godzin powyżej 27 stopni. Są do tego programy które to symulują i sprawdzają na etapie jeszcze projektu.


@peetee: jest gdzie o tym poczytać? Jestem ciekaw ich rozwiązań.