Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie odnośnie BDO, może ktoś to przechodził i podpowie. Czy mi jako sprzedawcy, który kupuje produkty handlowe oraz opakowania, taśmy, wypełniacze tylko z rynku polskiego przysługuje obowiązek prowadzenia opakowań używanych do wysyłki paczek do klientów? Czy wystarczy mi być tylko zarejestrowanym w BDO, a nie muszę wysyłać sprawozdania?

#bdo #pytanie #pytaniedoeksperta #odpady #jdg #wlasnafirma
  • 3
  • Odpowiedz
@choosewisely: dokładnie te materiały które używasz do opakowania produktów są opakowaniami które wprowadzasz i z nich robisz sprawozdanie. Wg ich wykładni nawet jak tylko naklejasz etykietę adresową na paczkę to to już jest element opakowania i z tego też trzeba się wyspowiadać.
¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@puexam dziękuję, ale czy ja w takim razie dobrze myślę, że producent (np. kartonu) płaci opłatę za wprowadzenie opakowania na rynek, następnie ja kupuję karton i płacę za niego opłatę produktową? Toż to przeczy logice i się robi kartoncepcja opłatowa xD
  • Odpowiedz
@choosewisely: nie, bo on sprzedaje karton jako produkt, to Ty robisz z tego produktu opakowanie pakując w niego inny produkt.
Wszystko jest trochę płynne ale uprzedzając kolejne pytanie to nie jest to bez sensu bo producent kartonu może sprzedawać np. karton ozdobny który nie skończy jako opakowanie do twojego produktu tylko jako inna konsumpcja nie wiem karton do przechowywania książek whatever.
Podobnie tak jak Ty, nie wiem co sprzedajesz ale np.
  • Odpowiedz