Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Nieszkodnik no wydaje mi się że coś poszło nie tak. Z tego co wyczytałem, to stolarz zamiast pcv czy ABS dał laminat i jakoś średnio to obrobił. Jeszcze z nim nie gadałem, dopiero co zrobione i obczajam, czy niepotrzebnie się czepiam, sprawdzam co można z tym zrobić
  • Odpowiedz
  • 0
Na pierwszym zdjęciu masz obrzeże melominowe pewnie z. 0.3mm grubości na drugim masz pcv koło 2 mm.
Zdarzają się że po prostu stolarz założył melamone zamiast pcv dlatego freziki tak doszły do płyty niech założy dobre obrzeże i oklei jeszcze raz na 0. Powinno wyjść ok bez zmiany wymiaru
  • Odpowiedz
@becvvv: Nie dalej, jak 3 dni temu robiłem pisałem o tym akurat komentarz ;-)

tu LINK

Zatem zdecydowanie do kuchni lepszy jest wariant 1 który Ci się nie podoba, bo ma postforming, czyli zaoblenie z przodu.
Cięta krawędź jest wykończona laminatem i pisałem że widać na łączeniach czerń (w zasadzie brąz rdzenia laminatu).

Drugi wariant jest estetyczniejszy bo ma PCV 2 mm, ale również na przodzie, co jest bardzo ryzykowne że
  • Odpowiedz
@becvvv:

Aha, jeszcze jedna uwaga. Laminat (czyli wariant 1 który Ci się nie podoba, zawsze istnieje w kolorze, dekorze identycznym jak reszta blatu.
PCV niestety ma ograniczoną paletę kolorów, więc np ja zawsze mówię o tym klientom, że polecam coś podobnego, ale lepiej dać coś zbliożnego na boczną krawędź, ale ładniej wykończone, niż laminat który będzie taki sam ale będzie miał ciemne prześwity. Raczej w większości przypadków ludzie się zgadzają. Podstawa
marcel_pijak - @becvvv:

Aha, jeszcze jedna uwaga. Laminat (czyli wariant 1 który Ci ...

źródło: 370148839_3240161719610523_2290488005436700973_n

Pobierz
  • Odpowiedz
@becvvv: To nie chodzi o oszczędność. Teoretycznie - skoro producent daje pasek laminatu to to powinno być założone.
Ten pierwszy postąpił zgodnie ze sztuką, powiedzmy - zgodnie ze starą sztuką.

Ten drugi zrobił metodą jaką ja bardziej popieram. Do tego trzeba mieć frezarkę krawędziową, bo nie ma opcji obrobić ABS 2 mm ręcznie. Ja mam TAKĄ ale również jak ktoś ma normalną dużą przemysłową okleiniarkę też można tak zrobić.

Nie dopatrywałbym
  • Odpowiedz
  • 0
@marcel_pijak Z tego co widzę to drugi blat jest oklejony z dwóch stron pcv 2mm. Natomiast na pierwszym jest zostawiona fabryczna krawędź z dużo większym zaokragleniem od czoła
  • Odpowiedz