Wpis z mikrobloga

@wojniz @nadziej_e Kaufland, Lidl i Carrefour mają kilka samoobsługowych kas XXL. Jeszcze dorzućmy Scan&Go i całe zakupy zajmują dużo mniej czasu, bo nie trzeba przekładać zakupów do pojemnika. Przez ostatnie 5 lat odkąd to wprowadzili, w kasie tradycyjnej byłem 2 razy i tylko dlatego, że karty podarunkowe są nabijane przez kasjera.

Nie wiem, jak w takiej Biedronce, ale omijam ten ściek dla patoli szerokim łukiem.

Z appek korzysta już nawet mój tato
  • Odpowiedz
czy w Polsce w jakiś sklepach sa selfscany?


@kotletowsky: Tak, widziałem w Carrefour w Warszawie.

klient ma teraz wykonywać pracę pracownika sklepu, a nic z tego nie ma


@Dietetyq: Masz zaoszczędzony czas. No chyba, że twój czas jest gówno warty, to wtedy zgoda, ale ja wolę sam się skasować i wyjść w 2-3 minuty niż czekać 10+ minut w kolejce.
  • Odpowiedz
@enron: Kasa sama nie rozpoznała owoców tylko na owocach była nalepka z kodem kreskowym i musiała je sczytać :P


@wee2: też tak pisałem wczoraj innemu mirkowi, ale nie - rozpoznaje po obrazie. Położyłem jabłka (w siateczce), kliknąłem "wybierz" i od razu pojawiła się propozycja kilku rodzajów jabłek które podobnie wyglądają. Winogron nie rozpoznało, zamiast limonki proponowało coś innego za to melona wyłapało bezbłędnie.
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: czy w Polsce w jakiś sklepach sa selfscany?


@kotletowsky: carrefour, rossmann. W tym drugim możesz w aplikacji zapłacić i w ogóle wychodzisz bez płacenia w kasie, jak jakiś złodziej. Ale Rossmann to dziwny przypadek, oni chyba mają w dupie to że ich ktoś okradnie - z reguły w okolicach kas i wyjścia nie ma nikogo z obsługi xD
  • Odpowiedz
Taki Lidl robi jedną kasę otwartą i wpycha ludzi do kas samoobsługowych


@markhausen: U mnie ostatnio jak byłem to krzyczeli że w kasie jest problem z terminalem i płatność tylko gotówka, reszta ludzi na kasy :) Tak kręcą :D

te kasy powinny mieć opcje płatności gotówką


@GlenGlen12: Takie Tesco ma kasy z możliwością płatności gotówką (nie wszystkie, ale przynajmniej kilka u mnie zawsze było takich)
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: oj tak byczq. Ja zakupy układam jak jenge, potrafię tam 250 zł zostawić i zero problemów w 99% przypadków i jestem 3 razy szybciej w domu. Ale jak ktoś "hurr durr mi nie płacą za kasowanie sobie zakupów" i lubi stać jak debil to śmiało, kto co lubi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Już pomijam, ze nikt mi za bycie kasjerem nie płaci, to czemu mam się w niego bawić


@wojniz: A ktoś ci płaci za stanie w kolejkach? Oszczędność czasu to największy benefit z kas samoobsługowych, a czas to pieniądz
  • Odpowiedz
@maad: Tak jak pisałem wcześniej. Do małych zakupów, można do takiej kasy isć. Przy dużych, tej oszczędności czasu to niewiele, bo i tak kasjer będzie potrzebny. Już pomijam, że jak jest duży ruch, to kolejki do kas samoobsługowych też się tworzą.
  • Odpowiedz
@markhausen ostatnio jak robiłem jakieś zakupy w enpiku to Pani na kasie powiedziała że mogę przecież na samoobsługowej to zrobić sam. Po czym zabrała mi towar, sama skasowała i wybrała mi opcje płatności. Nie mam pojęcia czemu nie mogła tego zrobić na zwykłej kasie przy której już stała. Potem będzie płacz, że automaty zabierają pracę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@wojniz: a ktoś Ci każe korzystać z samoobsługowych? Kolejki zawsze były w biedrze, teraz chociaż masz opcje #!$%@?ąć zakupy szybko, ale se wymyślacie, że robią z was kasjerki. Stój se w kolejce i przestań psioczyć:)
  • Odpowiedz
A w Empiku wkurza mnie bo widzę, że pracowników przymusza się do tego by wciskali klientom kasę samoobsługową. Płatność kartą? A to proszę się samemu skasować.


@markhausen: Ja bym powiedział „Aha”, zostawił fanty obok pani i długa!
  • Odpowiedz
@GlenGlen12 kasa samoobsługowa to największy rigcz, tylko tam kasuję zakupy. Niezależnie czy duże czy małe, to jest tak proste w obsłudze, że przeżywam szok jakie ludzie mają z tym problemy. Niektórzy to nawet kodem kreskowym w skaner nie potrafią trafić xD
  • Odpowiedz