Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Doberek, student prawa, IV rok here. Zastanawiam się nad aplikacją. Początkowo skłaniałem się do #kssip ale z czasem mój zapał osłabł. Nie rozważam aplikacji adwokackiej i radcowskiej z prostych przyczyn - uważam te zawody za mało interesujące, nie w moim typie, zwyczajnie nieciekawe. Miałem za to przyjemność pracować w kancelariach notarialnych, w których dosyć dobrze się odnajdywałem. Stąd też moje pytanie - czy w dzisiejszych czasach warto jeszcze iść na notarialną? Kiedyś zarobki w notariacie były dobre, ale teraz? #notariusz #prawo #praca #studia #studentprawa



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
@mirko_anonim: praca radcy i adwokata nie jest ciekawa, dlatego traktujesz notariat jako interesującą alternatywę? mordo, piłeś - nie pisz.

A co do samego pytania, to oczywiście zależy, jak w każdym innym biznesie. Zgadasz się z jakimiś deweloperami żeby to u Ciebie podpisywać umowy, będziesz żył jak pączek w maśle. Nie zgadasz/nie ogarniesz innych stałych źródeł przychodu, będzie ciężej, ale będzie co do gara włożyć. Na pewno nie ma już czasów, że
@ZielonaOdnowa Twój komentarz jest na zasadzie "nie wiem to się wypowiem". Nie masz pojęcia o pracy notariusza to się nie wypowiadaj. To nie jest przerzucanie papierków tylko nadzór nad bezpieczeństwem obrotu prawnego, praca z ludźmi, a do tego dużo większa odpowiedzialność niż w przypadku radcy prawnego i adwokata. Już nie wspomnę o pracy pod presją czasu, bo to też występuje o wiele częściej u notariusza niż w pozostałych zawodach.
@Karoleer to, że nie zgodziłeś się z tym, że praca radcy prawnego i adwokata jest mniej ciekawa niż notariusza to jak jakbyś przekonywał, że zupa ogórkowa jest lepsza od pomidorowej. To jest zupełnie inna specyfika pracy, zupełnie inne przepisy stosuje się na co dzień itd.
@majk2137: xd gowno prawda, notariusz to najnudniejsza kariera zawodowa jaka swiat widzial.
Taki adwokat czy radca analizuja ROZNE sprawy, ukladaja plan, widza roznych klientow, kazda sprawa jest przynajmniej w pewnym stopniu niepowtarzalna i wymaga zaangazowania i indywidualnego podejscia, a taki notariusz?
Jakis 4-5 punktowy skrypt i od nowa, nasteonego dnia to samo, i to samo i wedlug tego samego schematu w kolko to samo.
@mirko_anonim zależnie od tego czy uruchomisz kancelarię w dużej czy w małej miejscowości, czy masz znajomych pośredników lub deweloperów, czy współpracujesz z adwokatami itd. możesz wychodzić na czysto od 5-10k na rękę do 50-60k, a w niektórych miesiącach zdecydowanie więcej. Nie ma reguły i nikt Ci nie powie, że na pewno będzie dobrze albo na pewno będzie źle. I wbrew pozorom kancelarie w małych miejscowościach dobrze prosperują względem tych z dużych miast,
@majk2137: oczywiście, że jest zupełnie inna specyfika pracy. Mam nieco doświadczenia w pracy w notariacie, a od kilku lat wykonuje zawód radcy i mam dość dobre porównanie. Subiektywnie, praca notariusza jest o wiele nudniejsza niż praca radcy, czy adwokata. Dlaczego? A chociażby przez brak uczestnictwa w procesach sądowych, czynności poza kancelarią to też swoiste święto. Ponadto, praca notariusza zasadniczo zamyka się w takich obszarach jak przenoszenie własności i spadki. Będąc radcą
@Karoleer ok, jeśli jako ciekawe traktujesz czynności poza kancelarią i niejako pracę w terenie to owszem, mecenas ma tego nieporównywalnie więcej. Ja akurat jestem notariuszem, który chodzi na czynności poza kancelarią (aż sprawdziłem, od maja do dzisiaj miałem 22, w tym szpitale, ZK, a nawet zakłady mięsne). Może i mam mniejszy zakres jeśli chodzi o stosowane przepisy i głównie prawo materialne (przede wszystkim prawo rzeczowe i zobowiązania), a nie procedurę, ale mi