Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć Mirki. Jestem niebieski pasek, lvl 26, 185cm, 75kg, wyleczony w 100% po długiej chorobie. W maju 2024 odbywa się bieg charytatywny na 10km w którym chciałbym wziąć udział. Czas jest przeliczany na kwotę która zostanie wpłacona na fundacje. Z racji tego, że w końcu mam szansę zmienić swoje życie a poza pracą nie mam żadnych obowiązków chciałbym zacząć trenować i osiągnąć jak najlepszy rezultaty.

1) Czy mielibyście dla mnie jakieś rady w jakiś sposób trenować żeby osiągnąć optymalne rezultaty i nie zrobić sobie krzywdy?

2) W jakiej ilości i czy w ogóle wpleść do treningu siłownię, basen, rozciąganie itd.

3) Mój aktualny czas na 10km to 68 minut z racji tego , że zaczynam praktycznie od zera. Czy jest realna szansa, że przy regularnym treningu zejdę do 40-45 minut?

Jestem osobą zdyscyplinowaną i zmotywowaną, dzięki temu żyje. Chciałbym dowieźć jak najlepszy wynik dla kolegów i koleżanek z fundacji.

#bieganie #sport #biegajzwykopem #trening



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
  • 1
Kup sobie zegarek sportowy, np garmin. Tam masz wirtualnego trenera, ktrory Ci ustali treningi, czestotliwosc itp dopasowana do Twojej kondycji
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim co do punktu 3 to wielu ludzi 68 min uważa za dobry czas. Dobicie do czasu 40-45 min wg mnie to gigantyczna przepaść. Biorąc pod uwagę że dopiero zaczynasz, nie znasz się na treningach biegowych itd to raczej nieosiągalne
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim 45min lekko do ogarnięcia przy systamatycznych treningach 40 min według mnie już troszkę gorzej. Bardziej mnie ciekawi co to za bieg bo mnie zainteresował. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Z takich ogólnych rad - powoli zwiększaj objętość treningową, nie traktuj każdego treningu, jako sprawdzianu, znajdź sobie i konsekwentnie realizuj plan treningowy. No i kup odpowiednie obuwie.
Co do siłowni i basenu - jak najbardziej można wpleść w dni, gdy nie biegasz albo trening nie jest zbyt intensywny.
Przeskok z 68 minut do 45 minut przy regularnym treningu w pół roku jest, jak najbardziej możliwy. Z zejściem do 40 w
  • Odpowiedz