Wpis z mikrobloga

Dopiero co chwaliłem się zdjęciem samolotu na tle księżyca, a znowu udało mi się wykonać genialną fotografię ukazującą pełny potencjał mojego teleskopu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przed państwem joł joł Jowisz - największy olbrzym gazowy :D

Z lewej strony mamy wchodzący na tarczę planety księżyc Io, który rzuca swój cień - to nic innego jak zaćmienie słońca na innej planecie ;)

Po prawej mamy Ganimedesa - największy księżyc w układzie słonecznym.

Na samym Jowiszu udało się uchwycić słynną Wielką Czerwoną Plamę - większy od Ziemi antycyklon, który szaleje już od co najmniej kilku stuleci.

Teleskop to Sky Watcher 150/750 na montażu EQ3-2 z napędem w osi rektascensji.

Kamera ZWO ASI 585

A i nożna mnie obserwować na Facebooku i Instagramie. Robię też czasami wyjścia na miasto z teleskopem, żeby pokazywać niebo przechodniom.

https://facebook.com/gwiezdnyprzewodnik/
https://instagram.com/gwiezdny_przewodnik?igshid=MzMyNGUyNmU2YQ==

Jeśli mnie podrzucacie do fejmów to proszę jednak, żeby oznaczali moje sociale, a nie konto na wykopie xD

#astronomia #astrofoto #jowisz #chwalesie
Pobierz Antybristler - Dopiero co chwaliłem się zdjęciem samolotu na tle księżyca, a znowu ud...
źródło: 21_33_12_pipp_lapl5_ap149
  • 55
Ogólnie chodzi o to, żeby zebrać jak najwięcej klatek w jak najkrótszym czasie. Dlatego nie nagrywamy pełną rozdzielczością kamery. Jowisz kręci się dość szybko, więc mój materiał ma 2 minuty, w których zmieszczę ok 6000 klatek


@Antybristler: Ok ale ogranicza mnie rozmiar kadru, ponieważ teleskop jest na montażu azymutalnym. Zwykle robię to tak, że pozwalam Jowiszowi przemaszerować przez całą długość kadru, albo jego przekątną. Zwykle trwa to jedynie około kilkunastu sekund.