Wpis z mikrobloga

Kupują debile te ledowe żarówki do starych aut i później świeca w niebo albo w oczy albo w lusterka, jakby nie można kupić normalnych h4 czy h7 tak jak sie kupowało, to białe jasne światło daje tak aż głowa boli
Obecne ŻADNE retrofity LED NIE SĄ dopuszczone do ruchu na drogach publicznych. Prosta weryfikacja: jest homologacja ECE R37 - "żarówka" jest ok. Nie ma? NIE MONTUJ ICH W SWOIM ZŁOMIE, BO TO JEST NIELEGALNE I OŚLEPIASZ INNYCH.
#samochody #mechanikasamochodowa #polskiedrogi #auta #bekazpodludzi
snorli12 - Kupują debile te ledowe żarówki do starych aut i później świeca w niebo al...

źródło: Volksawagen-Golf-IV-1997_1-720x340

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@snorli12: każdy z nas jako kierowca mija wieczorami wiele takich oślepiających aut i zawsze jesteśmy po tej oślepionej stronie barykady, nigdy odwrotnie. Mój szpec od przeglądu co rok sprawdza ustawienie świateł i co rok ale to co rok jak stoję w kolejce na mym #!$%@? słyszę jaki bulwers mają ludzie którzy zamontowane mają strasznie lipne zamiennik lamp których nie da się wyregulować i łamie się jakaś tam część... Diagnosta oczywiście pomaga
  • Odpowiedz
połowa aut ma źle wyregulowane oświetlenie do tego, świeci prosto w oczy...


@nalot_1: eh, ja mam statyczne światła ledowe, utwardzone zawieszenie, diagnosta ostatnio wyregulował mi światła i wieczorami co chwilę mi ktoś mrugał. Niestety, ale jak autem najadę na dziurę to auto podskoczy i oślepi, tak samo, jak droga nie jest równa i jest chociażby wzniesienie, wkur... się tym mruganiem i obniżyłem sobie sam.

Tak że to niekoniecznie są tylko źle
  • Odpowiedz
  • 10
żarówki do starych aut


@snorli12: przecież najgorsze to są nowe suvy. Jak ci taki #!$%@? siądzie na dupie to jedziesz na ślepo, a z przeciwka to każda wielka świnia oślepia.
  • Odpowiedz
@snorli12 mnie ostro #!$%@?ł ostatnio kierowca, który ma te "yntelygentne" światła, że niby długie, ale komputerek analizuje to co jest na wprost i świeci na drogę tylko, a nie samochody przed nim. Problem taki, że zanim jego turbo drogi matrix odnototuje moje auto przed nim to wali po oczach, aby po chwili zgasnąć i na następnym zakręcie znów #!$%@?. Jakby #!$%@? paparazzi z fleshem robił foty.
  • Odpowiedz
@snorli12: źle ustawione światła to jest plaga - nienawidzę jeździć po zmroku właśnie dlatego, że świecą debile po oczach. Chociaż stare samochody to jeszcze pół biedy - one mają stosunkowo słabe światła. Najgorsze są samochody kilkuletnie, które #!$%@?ą tymi LEDami jakby to jakaś jeżdżąca latarnia morska była, aż oczy bolą.
  • Odpowiedz
@kutafonixor: dosłownie chwilę temu. #!$%@? #!$%@? SUV z naprzeciwka. Stanął przed przejściem. Pana deszcz. Ciemno. Ja mam niżej osadzonego seata i #!$%@? mi tymi błędami po ryju i jak Boga kocham nie widziałem absolutnie nic z lewej strony, tylko snop białego światła. Kto kurde to gówno dopuszcza do ruchu? Ja ledziki co prawda kilkuletnie ale świeca mega nisko z ładnym odcięciem. A tu diabelstwo takie...
  • Odpowiedz
@snorli12:

najgorsi sa ci co #!$%@? ze wstawili ledy i maja super linie odciecia. tylko do ich pustych lbow nie trafia ze co z tego ze jest odciciecie jak powyzej tej linii dalej moze byc za duzo swiatla. dla nich jest odciecie znaczy ze jest ok. niereformowalne dzbany
  • Odpowiedz
@snorli12 przynajmniej jak takiego uderzysz to nawet jezeli kolizja wydaje sie z twojej winy to mowisz ze zostales oslepiony niehomologowanym zrodlem swiatla i elo. Kazdy sad to klepie obecnie, a dodatkowo czesto towarzystwo wypiera sie odpowiedzialnosci wiec klient ma regres :)))))))
  • Odpowiedz
@snorli12: mój "złom" na dopuszczoną jazdę na ledach h7 produkcji philips/osram w Belgii, Czechach, Niemczech, Francji, Hiszpani, Grecji, Włoszech, Islandii, Litwie i można tak jeszcze długo, tylko w kartonie obesranym gównem muszę jeździć na żarówkach, czy po przejeździe odry moje auto staje się jakieś lepsze? Czy może urzędnik co mógł to klepnąć wystawił łapę a jak nic nie dostał to powiedział że #!$%@?.
  • Odpowiedz
temat #!$%@? świecących aut i nikt nie wspomniał jeszcze o Ducato, które już jako NOWE Z FABRYKI wychodzi ze światłami #!$%@?ącymi wszystkim po oczach?


@Kaajus: Bo sobie #!$%@? świtała na 1.5 wysokości, przepisy nie zabraniają więc mogą to robić, a przy tak wysoko zawieszonych światłach to żadne kombinacje nie pomogą i jak się siedzi niżej to zawsze będą walić prosto w oczy.
  • Odpowiedz
Tak że to niekoniecznie są tylko źle wyregulowane. To samo tyczy się matrixów i innych cudenek, które wygaszają poszczególne sekcje, a z tym wygaszaniem to tak słabo im idzie, zwłaszcza w deszczu/mgle.


@TomdeX: tylko że ta "matrixy" mają trym świateł mijania i jak się na nich jeździ to nie oślepiają.
  • Odpowiedz