Wpis z mikrobloga

Chcę sobie zrobić maksymalnie kompaktowe i mobilne miejsce do ćwiczeń w domu - mam mało miejsca a ćwiczyć by się przydało. To co chciałbym robić to mieć sprzęt do dipów, coś do robienia pleców (drążek?) i ławeczkę. No i z grubsza wyjścia są dwa: kupować wszystko osobno (drążek do ściany, poręcze do dipów, ławeczka) albo zainstalować sobie drabinkę gimnastyczną z akcesoriami i ew. osobno mieć ławeczkę, którą jak będę chciał użyć to sobie z biura do salonu wyjadę, powyciskam i wrócę. I pytanie do posiadaczy takowych: zadowoleni jesteście?
Przykładowa drabinka:
https://malpiszon.pl/sklep/drabinki-gimnastyczne/drabinki-gimnastyczne-metalowe/drabinka-gimnastyczna-maximus-plus/
albo
https://malpiszon.pl/sklep/drabinki-gimnastyczne/drabinki-gimnastyczne-metalowe/silownia-domowa-kraft-light-3-w-1 (chociaż to jakby małe obciążenia, nie podoba mi się to rozwiązanie)
https://allegro.pl/oferta/drabinka-treningowa-gimnastyczna-drazek-porecz-13986272936

I do tego skomponować sobie osobno ławeczkę do ćwiczeń, hantle z obciążeniami i ew. dokupić gryf. Będzie git czy totalnie bez sensu i iść w inne rozwiązania? Wydaje mi się że do takich drabinek można później kombinować z ćwiczeniami np z gumami oporowymi, jakąś dynamikę robić, coś, nie wiem ;)

#mikrokoksy #domowasilownia #silownia
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@kuroszczur: wygląda jakby to było za duże - w sensie w tej formie ma to takie wymiary, że będize pół pokoju zajmować. Mi chodzi o coś bardziej kompaktowego co będę mógł szybko pochować / poskładać jak goście przyjdą
  • Odpowiedz
@kefas_safek:
Pytanie czy chcesz regularnie cisnąć czy ot sobie pomachać czasem, jak ja.
Drążek stacjonarny jest dobry nawet do tego, żeby powisieć po pracy za biurkiem i rozciągnąć kręgosłup.
Poręcze są zmontowane z drążkiem i mi wystarczają.
Jak jest do tego oparcie to można sobie też brzuch robić, ale do tego mam też kółko abswheel z marketu za 30zl.
Ławki poziomej je mam i nie chce. Mam od lat uchwyty do
  • Odpowiedz
  • 1
@wpnzw:

Pytanie czy chcesz regularnie cisnąć czy ot sobie pomachać czasem, jak ja.


Ćwiczę regularnie od paru lat, czy wydajnie to inna kwestia ( ͡° ͜ʖ ͡°). No i doszedłem do momentu że mnie to nudzi / nie daje porogresu i muszę coś zmienić żeby odzyskać tę iskrę.

Drążek stacjonarny jest dobry nawet do tego, żeby powisieć po pracy za biurkiem i rozciągnąć kręgosłup.


Drążek stacjonarny, tzn
  • Odpowiedz
  • 0
@Kabas: A w czym to jest lepsze od drabinki? Wydaje mi się po zdjęciach że po rozłożeniu to dość daleko od ściany jest i dużo przez to miejsca zajmuje. Ja mam od ściany do biurka jakieś 210 cm, jak mi to odejdzie po rozłożeniu na 80cm to już ławeczki pod to nie włożę. Więc do ławeczki i tak osobne uchwyty i będzie musiała być gdzieś indziej. No i design taki bardzo
  • Odpowiedz
Gdzie to można kupić i ile to kosztuje?


@kefas_safek: wpisz sobie "klatka albo brama treningowa składana" i pełno tego w internecie.
Odradzam tylko firmę k-sport (chyba, że się poprawiła), bo takie gówna lepi, że spawy to ja lepsze robiłem po 1 dniu zabawy chińską spawarką za 300 zł.
  • Odpowiedz
  • 0
@kefas_safek od drabinki lepsze, bo założysz więcej niż 50kg i nie będziesz się martwił, że coś spadnie Ci na głowę.
Jest kilka modeli takich bram, jeżeli masz kogoś ze spawarka to na luzie możesz sam takie sobie zrobić po taniości i z odpowiednim wymiarem.

No i jak masz profil zamknięty z otworami to możesz założyć na to wszyystko co dusza zapragnie.
  • Odpowiedz
  • 0
od drabinki lepsze, bo założysz więcej niż 50kg


@Kabas: nie no, na drabinki też założę więcej niż 50kg. A nie jestem typem koksa, co będzie teraz obciążenia po 200kg walił.

jeżeli masz kogoś ze spawarka to na luzie możesz sam takie sobie zrobić po taniości i z odpowiednim wymiarem.


@Kabas: ja chce kupić i założyć sobie to gdzieś, bez #!$%@? w spawanie czy inne cuda.

No i jak masz profil
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.