Wpis z mikrobloga

Youtube zaczyna kosić kasę z frajerów, którzy zdecydowali się płacić za Premium. Jak mi przykro xD No ale poczucie bycia lepszym ma swoją cenę. Przynajmniej możecie sobie spojrzeć w twarz w lustro bo jesteście moralną elitą, nie to co parszywi użytkownicy adblocków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#youtube #internet #bekazpodludzi
  • 104
  • Odpowiedz
Co ty na to? No, chyba że chcecie nabijać wyświetlenia I ruch podnosząc wycenę złej korporacji?


@murdoc: Osobiście nie miałbym nic przeciwko reklamom na YT, gdyby nie to że są absurdalnie natarczywe. Bez adblocka nie da się wręcz korzystać z serwisu (nie mając Premium). A co do takiego działania - w większości przypadków istnieją instytucje typu UOKiK które mają na celu przeciwdziałanie monopolom (jaki występuje w przypadku YT). To nie jest
  • Odpowiedz
@Jailer @maad a co to ma do rzeczy, nie roznicie się od samotnych matek stojacych po 800+ bo im się nalezy tak samo jak wam YT za darmo.

Chcesz korzystać z jakiejś usługi? Płać, nie chcesz, nie korzystaj i nie płacz na formach internetowych, że nie dajo za darmo, trochę godności, 50 złotych to drobne.
  • Odpowiedz
@Jailer "Poczucie bycia lepszym"? To ty piszesz wysrywy w internecie xD użytkownicy premium dopłacą 2 zł bez chwalenia się tym, bo zgadnij - stać ich
  • Odpowiedz
  • 3
@Jailer Ty nie rozumiesz tego że google ma pracowników i musi im jakoś płacić?
Wszystko darmo bo mnie się należy. A ci co płacą to frajery. Szczególnie zabawnie czyta się ten ból dupy tutaj gdzie wszyscy zarabiają 15k
  • Odpowiedz
A może dobry wujek google dokładał do interesu? xD


@Jailer: Tak, dokładali do interesu. Potem wychodzili na zero. Potem coś już na plus. Wtedy wprowadzili Premium i zaczęli zarabiać.

Ja się obawiam, że jak wystarczająco dużo ludzi przejdzie na Premium, to w premium też dodadzą reklamy.
Tak się robi, idealny dla nich model to jest połowa z abonamentu, a połowa z reklam (tak mówił Solorz Żak o Cyfrowym Polsacie).

Im mniej
  • Odpowiedz
  • 14
@muguet: no tak, bo wcale nie ma komentarzy i wpisów szkalujących użytkowników adblocków, jacy to są biedacy i złodzieje xD Dzisiaj dopłacisz 2 złote, jutro 3, potem 4 itd. Gotowanie żaby trwa.
  • Odpowiedz
  • 11
Tak, dokładali do interesu.


@look997: źródło? Sprawdzałem wyniki finansowe Alphabet za Q4 2022, nie podają kosztów działania Youtube, za to podają przychody z reklam - 8 miliardów dolarów. 21 miliardów zysku netto za dział, do którego zakwalifikowany jest Youtube.
Jailer - >Tak, dokładali do interesu.

@look997: źródło? Sprawdzałem wyniki finansowe...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-02 114147

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 20
Ja się obawiam, że jak wystarczająco dużo ludzi przejdzie na Premium, to w premium też dodadzą reklamy.


@look997: to wtedy zrobią Premium Plus i podludzie dalej będą płacić xD
  • Odpowiedz
@Jailer: Źródło: dobreprogramy.pl chyba. Nie wiem, lata temu podawali.
2022 to już są dobre czasy, mam na myśli wcześniejsze czasy.
Koszta są gigantyczne przede wszystkim.
  • Odpowiedz
@Jailer: Jezu, mówię o czasach z przed premium wyraźnie.
Data uruchomienia: 14 listopada 2014.

Nie wiem czy jeszcze za czasów premium dopłacali, możliwe że tak.

Strzelam, że może w 2018 już nie dopłacali, a może nadal jeszcze dopłacali... Nie pamiętam, to dawno temu było.
  • Odpowiedz