Wpis z mikrobloga

ogólnie cała sytuacja z youtube oraz post sprzed dwóch dni o ludziach dużo zarabiających którzy nie są w stanie nic odłożyć pieniędzy uzmysławia mi jak dużo w dzisiejszym świecie jest wszędzie pełno jakichś korporacyjnych pijawek pośredników którzy gówno wnoszą, a za których trzeba płacić. Weźmy dla przykładu takie zamawianie jedzenia. Robisz impreze na chacie i chcesz zamówić sobie żarcie i wpadasz na genialny pomysł zamówienia tego przez jednego z największych zdzierców czyli pyszne.pl robisz zamówienie za 200 zł. Pyszne.pl pobiera prowizje rzędu 15-30% od zamówienia (im mniejsza kwota zamówienia tym większa prowijza chyba), więc przy zamówieniu 200 zł płacisz haracz rzędu powiedzmy 15% (wybieram najniższy z przedziału!) tylko za to że na jednej stronie masz wszystkie restauracje i możesz zamówić to przez system online czyli za tą pozorną wygodę płacisz 30 zł dodatkowo wynajęcie murzyna na rowerze za około 10 zł i zamawiając 4 duże pizze musisz zapłacić łącznie 40 zł haraczu dla korporacji za głupotę. Ktoś powie JAKBY TO SIĘ RESTAURACJOM NIE OPŁACAŁO TO BY PRZECIEŻ NIE KORZYSTALI Z TEGO WOLNY RYNEG LEWAG!!!!!111ONEone

ano nie jest tak kolorowo restauracje z tego korzystają, bo my z tego korzystamy więc nie mają wyboru. Restauracja nie korzystając z pyszne.pl automatycznie skazuje się na odpływ części klientów więc jest mocno stratna. To jest samozaciskająca się pętla która dusi i nas i restauratorów. Zamawiasz picke za 50 zł 10 zł idzie do pyszne pl bo jakiemuś maciejowi z korpo nie chce się wejść na google maps wpisać w szukajkę jedzenie w pobliżu i znaleźć odpowiedni paśnik dla siebie oraz boi się zadzwonić na telefon restauracji więc koniecznie musi zrobić to online i za tą "wygodę" płaci 10 zł więcej za jedzenie.

CHŁOPINO CO TY #!$%@? ALE DOSTAŁEM KOD OD PYSZNE PL ZNIŻKA 20 ZŁ DO WYKORZYSTANIA DO 21:00 WIĘC MUSZĘ WYDAĆ 100 ZŁ ŻEBY WYKORZYSTAĆ KOD ZARAZ MI STANIE Z WRAŻENIA!!!

właśnie dajesz się nabierać na gówno promocje jak stara baba w lidlu która jedzie pół dnia komunikacją miejską na drugi koniec miasta żeby kupić karkówkę na promocji 5 zł. Mam dla ciebie złą wiadomość robią z ciebie małpę anon.

Taka sama sytuacja z booking airbnb i innymi cudami jedziesz z dziewczyną na weekend na wakacje i zamawiacie se #!$%@? hotel za który płacicie 3k zl spoko ale w tej cenie około 400-500 zł pójdzie do booking bo przecież booking udostępnia potężną szukajkę hoteli i możliwość płacenia przez pośrednika a nie bezpośrednio do właściciela mieszkania. Zajebista opcja dziękuję booking z chęcią zapłacę ci 500 zł tylko i wyłącznie za to że mogę u ciebie wyszukać gówno hotel zamiast za darmo w google. Ta sama sytuacja co z pyszne pl właściciele są zmuszeni z tego korzystać bo inaczej nie znajdą klientów bo my klienci dla własnej pozornej wygody korzystamy z tego gówna i sami zaciskamy sobie pętle.

Zwykły korporacyjny ściek mający wydusić z nas ostatniego grosza. Nie dajcie się #!$%@?ć na siano błagam was, kierujcie się przede wszystkim swoim zyskiem i swoich bliskich a nie gówno firmy z siedzibą 1000 km dalej. Gdybysmy nie korzystali z tych gówien ceny w restauracjach czy hotelach byłyby automatycznie prawie 10% niższe i wszyscy byliby kontent.

#pieniadze #youtube #przemyslenia #pysznepl #korposwiat #korpo #polska
Pobierz zeszyt-w-kratke - ogólnie cała sytuacja z youtube oraz post sprzed dwóch dni o ludzia...
źródło: 4d24aa74857beef642990ed080eb458f
  • 111
@zeszyt-w-kratke:

wiesz, w żadnym wypadku nie usprawiedliwiam wysokości prowizji, ale jednak w przypadku AirBnB czy bookingu płacisz za dwie rzeczy, których nie ma w aplikacji pyszne/glovo etc.:

- system rezerwacyjny - w bardzo wygodny sposób możesz sobie posortować w danym regionie, wg ceny, DOSTĘPNE hotele, zamiast spędzać pół dnia obdzwaniając wszystkie kwatery, żeby tylko się dowiedzieć, że nie ma miejsc
- swego rodzaju gwarancję - jak Cię hotelarz wystawi, to pośrednik
@zeszyt-w-kratke: @eternalmarcos
jak w lecie były wpisy ze rolnik na skupie dostaje za jabłka czy inne kartofle po 30gr za kilo, a potem w biedrze trzeba płacić 10 albo i 15 RAZY WIECEJ, to było że "noooo ale skup, magazynowanie, transport no ogolnie logistyka kosztuje itp itd, jak wam nie pasuje to idzcie kupić od rolnika"
  • 0
Dlaczego uważasz zamawianie przez telefon za problematyczne?


@mroznykasztan: bo jest? Dla wielu ludzi jest (szczególnie tych młodszych). W aplikacji czy na stronie możesz sobie spokojnie wybrać, porównać, jak zapomnisz o sosie, to aplikacja podpowie, a nie na szybko się decyduj. Jak czegoś nie ma, to aplikacja pokazuje brak, a przez telefon to się szybko decyduj na byle co, to co zostało, albo zrezygnuj całkiem. Czekaj aż odbiorą telefon, dogadaj się z
@mk321 Zapytam Cię o zdanie a Ty mnie zaatakowałeś jakbym zapytał o coś oczywistego. Po co ta pasywna agresja?

>(szczególnie tych młodszych).

Ach, o to chodzi. Rozumiem, młodzi ludzie nie potrafią/nie lubią rozmawiać. Wiem, może spłycam, ale z Twojego wywodu to wynika. Dziwi mnie to po prostu, to najłatwiejsza metoda komunikacji.

Naprawdę muszę to wszystko tłumaczyć?


Tak, Twój punkt widzenia nie jest domyślnym dla wszystkich.