Wpis z mikrobloga

Chciałbym sobie kupić gumy oporowe do ćwiczeń co o nich sądzicie można z nimi trochę przypakować ? Wcześniej robiłem tylko kalistenikę podciągania podchwytem nachwytem pompki i inne różne rzeczy. Znalazłem takie na allegro co o nich myślicie ?

https://allegro.pl/oferta/zestaw-5-gum-oporowych-do-cwiczen-wysoka-jakosc-11381387059?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=ZTE4NDA1YTgtYTdkNy00ZmQ1LWJkYTUtODgwZTMyMzgxMzJiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=eb7b13c1-a855-486d-94fe-bbb3d5889f65
#silownia #trening #treningwdomu
  • 6
  • Odpowiedz
@Moonlight20: Mam podobne, albo takie same (wiadomo, że producent jeden, różnią się brandem) i sobię chwalę jako do dodatek do kalisteniki. Głównie dobicie klaty po pompkach oraz biceps/triceps. Warto też zastanowić się nad zwykłymi gumami bez rączek jako utrudnienie do dipów.
  • Odpowiedz
@Moonlight20: Nie sugeruj się tymi wartościami. Wiadomo, że im bardziej napięta guma, tym opór większy. Więc z luźnej 25-tki będzie zdecydowanie łatwiej niż napiętej. To tylko podpowiedź dla Ciebie który kolor idzie lżej, a który ciężej. Ważna jest też metoda ćwiczenia. Szybka faza koncentryczna konieczne przytrzymanie i powolna ekscentryczna. Ćwiczyłem pół roku na siłowni i powiem Ci, że z gumami też mocno można dać w kość mięśniom i absolutnie nie widzę
  • Odpowiedz