Wpis z mikrobloga

#wlasnybisnes #wypozyczalnia #budownictwo #remont #firma mam zamiar otworzyc wypozyczalnie sprzetu budowlanego/ ogrodniczego . Na poczatek inwestycja w sprzet okolo 80 tys , Marki pod Warszawa. Zrobilem sobie rachunek zyskow strat ile mniej wiecej na tym wyjde i troche mnie przerazaja koszty , wynajem lokalu np .2500 . Ciezko mi tez wyliczyc ile sprzetu bedzie sie wynajmowac rocznie . Wpisalem w tabelce w excelu ze miedzy 20-100 danego sprzetu . Okolo 46 narzedzi, najdrozszy 10000 najtanszy 300. Wyszlo mi ze rocznie zostanie mi okolo 2,5 na reke po podatkach i wszystkich kosztach . Troche mnie to zniecheca, moze cos robie zle
  • 11
  • Odpowiedz
od mlotow pneumatycznych poprzez glebogryzarki po rebaki do drewna , ogolnie duzo sprzetu od 300 do 10 k typowo pod fachowa prace i dla normalnego zjadacza chleba
  • Odpowiedz
@Fajrantboy kolega wynajmuje odkurzacze piorące/ ma ich ok 8-10, problem to:
naprawy/ sam je serwisuje jak są już po gwarancji i kradzieże, raz w miesiącu ktoś mu kradnie i oddaje do lombardu

naprawy sam ogarną bo ma 1 ten sam dość dobry model i się nauczył a co do kradzieży to ma zamontowany GPS/ przy wydawaniu kręci filmik kto odbiera widać ryj i przekazuje to policji jak ktoś ukradnie.
  • Odpowiedz
@Fajrantboy: Pomysł spoko, konkurencja duża, ryzyko, że sprzęt nie wróci albo popsują też spory. Nie wiem czy akurat na młoty pneumatyczne jest popyt, to bardzo specjalistyczny sprzęt. Ubezpieczenie oczywiście niezbędne. Może warto zainwestować też w monitoring droższych sprzętów. Sporo firm wynajmuje sprzęt z dowozem w określonym czasie jak im padnie ich własny. Było parę przypadków, że typki zrobili sobie pomysł na zarobek wynajmując sprzęt i sprzedając go na lewo.
  • Odpowiedz
@Fajrantboy a w leasing je bierzesz czy kupić chcesz? Może pogadaj z jakąś znajomą księgową? W Warszawie bardzo długo gościu miał wypożyczalnie odkurzaczy piorących w bloku i odbierało się je na parkingu :D
  • Odpowiedz
Nie znam rynku ale sprzet za 80k to mozesz sobie wynajmowac z garazu a nie lokalu za 2k. Zeby taki lokal utrzymac to pewnie musialbys miec sprzetu za milion
  • Odpowiedz