Wpis z mikrobloga

Dlaczego nikt nie placze, ze za #spotify trzeba placic? Przeciez w YT Premium mam YT Music (wiecej kontentu niz na Spotify) i YT bez reklam oraz odtwarzanie na wylaczonym ekranie (wiec podcastow tez mozna sluchac). Do tego brak reklam i lepsza jakosc.

Dlaczego jedna usluga jest platna i kazdy to akceptuje jako oczywistosc a druga musi byc darmowa?

#youtube
  • 6
@Basti91: masz rację, niedorzeczne, wykop też powinien być płatny, tak z 50 ziko miesięcznie. Kto to widział, żeby tak móc pisać sobie za darmo. Serwery same się nie opłacą. Rogala żałujesz?

Facebook też powinien być płatny. I instagram. I twitter. I discord. I steam. I wszystko w ogóle. Serwery się same nie opłacą.
  • 1
@PiersKurczaka: widac wszystkie wymienione strony moga zarabiac na reklamach.

YT zarabia na reklamach, jezeli ich nie chcesz - placisz. Tak samo jak za podstawowy pakiet kablowki zaplacisz malo, wiec masz malo kanalow i filmy przerywane reklamami na Polsacie. Zaplacisz wiecej - dostaniesz HBO i C+. Nikt o to nie plakal.

Ponawiam pytanie - czemu Spotify jest platny i kazdy to akceptuje a Youtube musi byc darmowy?
@Basti91: Spotify darmowy w przeciwieństwie do YouTube jest do przyjęcia. Reklama jest 15 sekund co kilka piosenek, na podcastach reklam w ogóle nie ma.
Na YouTube wolna amerykanka, reklamy są wszędzie, potrafią być co 3 minuty i nieskończonej długości.
Nieinwazyjność wersji darmowej mnie zachęca żeby rzucić groszem w Spotify w przeciwieństwie do YouTube który krzyczy dej pieniądze, chociaż teraz jadę na roku darmowego tidala z plusa.
@Basti91: wydaje mi się, że jest to kwestia przyzwyczajenia i wychowania od małego na YT darmowym. Jak ktoś by ci kazał płacić za wodę to też byś się wkurzył (teraz woda kosztuje grosze, płacisz tak naprawdę za dostarczenie co jej do domu i chlorowanie).

Analogiczna sytuacja była z mistrzostwami siatkówki, które Polsat blokował na płatny kanał
Coś co jest darmowe i ludzie się przyzwyczaja to nie odpuszcza tak łatwo
A Spotify