Wpis z mikrobloga

Niestety, muszę rozejrzeć się za nowym telefonem, bo ekran w moim P30 Pro jest już tak popękany że odpadają kawałki szkła ( ͡° ʖ̯ ͡°) A każdy serwis z którym się kontaktowałem chce wymieniać pełny moduł ekranu i śpiewają cenę 1000+, co przy 4letnim telefonie nie ma najmniejszego sensu.

Nie chciałbym wydawać więcej niż 3k na telefon (no, 3.5k max), priorytetem jest aparat i jakość zdjęć ale nowe Huaweie nie mają GMS, "chińczyki" swoje topowe modele foto trzymają na swoim rynku, a Iphone do mnie nie przemawia. Z tego względu jestem zainteresowany głównie Pixelem 7 lub 7 Pro. I teraz rozważając trzy opcje:

a) nówka P7 za 2200-2400 (obecnie za 2399 jest na Amazonie, sprzedawca Amazon),
b) używany P7P 256 gb, z papierami i 12+ miesiącami gwarancji za +/- 3000, odbiór osobisty ze sprawdzeniem fona przed dealem
c) polowanie na nowy P7P, licząc na ciekawe promki Black Friday? Najtaniej teraz z polskich sklepów to około 3650 za wersję 128 gb,

co myślą wykopki? Najtańsza opcja to ofc P7, ale 4 gb ramu mniej, mniejsza bateria, gorszy ekran i przede wszystkim brak trzeciego aparatu. Z kolei nowy P7P 256 gb raczej nieprędko spadnie na 3,5k.

Osobiście nie mam nic przeciwko zakupieniu używki, obecny fon też jest z drugiej ręki, i chyba ku opcji zakupu używki z legitnego sklepu bym się skłaniał.

#pixel #telefony #android
  • 15
  • Odpowiedz
@b7kj: jak używany nie przeszkadza to celuj w P8, sporo lepszy w porównaniu do P7. Jeżeli wolisz mniejszy tel to P8, a większy to P7 Pro.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@DomeN: Szczerze to jeśli chodzi o parametry na papierze to nie interesują mnie aż tak, okres bycia geekiem i jarania się benchmarkami mam za sobą. Pod kątem wydajności to i mój P30 Pro nadal jest wystarczający ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kluczowe są dla mnie możliwości foto, a tutaj P7P wygrywa z P8.
  • Odpowiedz
@b7kj: nie wiem jak 7 Pro, ale zwykła 7 nie była dużo lepsza od starszej 5, więc pozbyłem się 7, a teraz mam 6a (ten sam sensor co 5) i już widać przewagę 8, więc 7 Pro ma chyba tylko na plus teleobiektyw, a chyba nie ma autofocusu w szerokim, więc odpada makro
  • Odpowiedz
@b7kj: daj znać za tydzień jak wrażenia ;) ja będę sprzedawał 8 i wracam do 6a, bo nie trzeba mi tych wszystkich bajerów, marketing zrobił swoje
  • Odpowiedz
@DomeN: co masz na myśli z bajerami? Zastanawiam się nad pixel8, ale skoro zdjęcia i bateria(a na tym mi zalezy) są takie jak w 8 to może też się ku 6a skłonie... możesz rozwinąć temat?
  • Odpowiedz
@rluk: 120Hz, AI, szklane plecy. Zdjęcia zdecydowanie lepsze w 8, tutaj nawet nie ma dyskusji, ekran też jest topowy w 8, jeden z najlepszych na rynku, kolory i jasność też na korzyść 8, wydajność też lepsza, ale to już przy cięższych zadaniach i grach widać, bo na co dzień 6a nic raczej nie brakuje, a baterię za krótko używałem żeby porównać, ale raczej podobna, czytnik linii + mega wygodne rozpoznawanie twarzy
  • Odpowiedz