Wpis z mikrobloga

Mireczki deweloper w bloku zamontował mi wentylację w ścianie (zdjęcie w załączniku) przy każdym oknie i strasznie z niej wieje (piętro 6 z 17). Jak przykładam rękę, to niemal jakbym sobie suszarką dmuchał. Zaraz będą mrozy, to mi całe ciepło z mieszkania będzie uciekać. Tam nie ma żadnej opcji regulacji, więc myślałem o wymianie na jakiś regulowalny anemostat z allegro. Brać najtańszy za 11 zł:
https://allegro.pl/oferta/anemostat-kratka-nawiewny-125-mm-ramka-5686026515

czy dopłacić do jakiegoś droższego? Są nawet takie po 80zł, ale bez przesady :D
ANEMOSTAT zawór nadmuchowy 125 WYGŁUSZONY z ramką


I jeszcze jedno - wentylację mechaniczną wtedy zostawiam w spokoju, czy też powinienem to wymienić?

#remont #remontmieszkania #kuchnia #remontujzwykopem #budowadomu #budujzwykopem #zlotaraczka #majsterkowanie #pytanie #remont #kiciochpyta #dom #wentylacja #anemostat
becvvv - Mireczki deweloper w bloku zamontował mi wentylację w ścianie (zdjęcie w zał...

źródło: 278577459_7589793634393948_1372361996866267413_n

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@becvvv: Jak wieje to znaczy że z drugiej strony gdzieś wywiewa. Jak jest wentylacja mechaniczna to uderz do administracji niech sprawdzą czy nie trzeba przeregulować jeśli ciągnie za mocno. Może też być że część mieszkań ma wentylacje pozatykane podczas remontów wtedy więcej ciągnie u ciebie. Też możesz zapytać kiedy będzie przegląd wentylacji, przychodzi gość i mierzy przepływ powietrza czy jest ok.
  • Odpowiedz
@becvvv: wieje czy szumi? Jak wieje to ktos w pionie wpakowal sie w kanal z okapem.

To jest wyciąg powietrza, na oknach masz nawiewniki. Tam nawiewa ciepłe powietrze, przez kanał wentylacyjny jest wyciągany.
Jak masz w mieszkaniu np. dwa takie punkty (np. lazienka i kuchnia) I zamkniesz jeden na stałe, zamkniesz okna szczelnie z nawietrznikami to będziesz zasysał powietrze od sąsiada z dołu i będzie Ci nawiewać z niezamkniętej kratki.

Podstawa
  • Odpowiedz