Wpis z mikrobloga

Regularnie na wykopie pojawiają się posty osób, które zrezygnowały z picia alkoholu.
Pod tymi postami często lądują komentarze, że dzięki temu ma się więcej energii, lepsze samopoczucie itp.
Zastanawia mnie tylko ile te osoby piją albo piły żeby uzyskać takie efekty po odstawieniu.
Ja alkohol piję niezbyt regularnie, czasami jedno piwo dziennie, co wg niektórych tutaj to już alkoholizm xD czasami przez tydzień czy dwa nic. Na imprezach trochę więcej, ale nigdy do zgonu.
Ostatnio po powrocie z wakacji zrobiłem sobie eksperyment i przez miesiąc nie piłem żadnego alkoholu. Wiecie jakie były efekty tego? Absolutnie żadne, spałem tak jak do tej pory, jadłem jak jadłem, czułem się dokładnie tak samo, czyli dobrze.

#pijzwykopem #alkoholizm #alkohol #kiciochpyta
  • 26
@bojackHorsemanPatataj: ale czym twoim zdaniem jest ta przepaść? W kółko ludzie o tym piszą bez żadnego rozwinięcia.
Ta przerwa nie była po to żeby komuś coś udowodnić, nie było na zasadzie zaparcia się żeby wytrzymać jak najwięcej.
Mogę szczerze powiedzieć że na pewno nigdy nie odstawie alkoholu całkowicie bo ma on swoje plusy w aspekcie socjalnym.
Czy to oznaka alkoholizmu? Względem jakiejś regułki z internetu pewnie tak. Czy w prawdziwym życiu
Zastanawia mnie tylko ile te osoby piją albo piły żeby uzyskać takie efekty po odstawieniu.


@WybuchowyCzajnik: Tez mnie to zastanawia :)

Od ladnych nastu lat pije z 6-10 piw dziennie. 2 lata temu mialem motywacje zeby przestac. I przestalem z dnia na dzien. Myslalem ze organizm sie zbuntuje ale nic takiego sie nie stalo.

Motywacja ustapila po 3 miesiacach (3 miesiace zero alko) no to czemu nie wrocic do zabawy? :PP
@WybuchowyCzajnik

@bojackHorsemanPatataj: ale czym twoim zdaniem jest ta przepaść?


Momentem przestawienia wajchy na "alkohol kieruje moim życiem". Symptomy, które przez to rozumiem:
- układasz sobie dzień pod to żeby się napić
- myślisz od rana o tym, że się napijesz i o której
- wkvrwiłbyś się gdyby coś popsuło twoje plany napicia się
- musisz udowadniać sobie, że możesz nie pić a tak naprawdę odliczasz dni do następnego napicia się w
Ja alkohol piję niezbyt regularnie, czasami jedno piwo dziennie, co wg niektórych tutaj to już alkoholizm xD


@WybuchowyCzajnik: Pytanie ile np. trwa taki ciąg. Jedno piwo dziennie to niewiele ale jak pijesz jedno piwo codziennie przez dajmy nato nawet 4 dni to szczerze mówiąc wpływ na zdrowie będzie spory. Po prostu jeszcze tego nie widzisz

Ostatnio po powrocie z wakacji zrobiłem sobie eksperyment i przez miesiąc nie piłem żadnego alkoholu. Wiecie
@bonus: ohoho jaka agresja xD ja nigdzie nie napisałem, że piję dużo, jak byś czytał ze zrozumieniem mój wpis to dokładnie opisałem ile pije. Moje pytanie było o to ile piją osoby, które odczuły jakiś efekt po odstawieniu.
Pod tymi postami często lądują komentarze, że dzięki temu ma się więcej energii, lepsze samopoczucie itp.

Zastanawia mnie tylko ile te osoby piją albo piły żeby uzyskać takie efekty po odstawieniu.


@WybuchowyCzajnik: #!$%@? cug dwa tygodnie gdzie pijany chodzisz spać i się budzisz to zrozumiesz xD
@WybuchowyCzajnik: Ja, ze nie moge pic wiecej niz 2-3 z rzedu powiedzmy po 2-3 piwa bo #!$%@? mi to sen totalnie. Nie moge zasnac, budze sie i nie moge spac itp
Moze na podobnej zasadzie u innych to dziala.

Ale zdarzalo mi sie pic male ilosci aby walczyc z zmeczeniem po calym dniu np. pracy fizycznej jak mialem cos jeszcze zrobic lub aby przeszly nudnosci i zebym mogl zjesc po duzym
@WybuchowyCzajnik pic rel ja odbierający kolejnego KraftBoxa ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie ma co sobie odbierać przyjemności. Piwo może mieć 0%, 3%, 8%, nie robi mi to różnicy, o ile jest smaczne. Lubię pić smaczne piwo, może być bezalkoholowe. Piję około 10-20 piw miesięcznie. Nie piję innych alkoholi, wódkę piłem raz przez ostatnie 10 lat i to w specyficznych okolicznościach kawalerskiego za granicą.

Co do organizmu, nigdy nie
red7000 - @WybuchowyCzajnik pic rel ja odbierający kolejnego KraftBoxa ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie...

źródło: temp_file6979704616300951578

Pobierz