Wpis z mikrobloga

Pytam znajomych i wychodzi, że tylko mnie tak #!$%@? (ale zgodnie z umową). Czy mieliście dopłatę/zwrot po obmiarze mieszkania? Wygląda to tak, że po wybudowaniu a przed odbiorem deweloper mierzy mieszkanie i jeśli jego powierzchnia jest inna od tej na umowie to się dopłaca lub jeśli jest mniejsza to dew zwraca. Mowa tutaj o różnicach rzędu 0,2m2

#mieszkaniedeweloperskie

Czy miałeś dopłatę/zwrot po obmiarze mieszkania?

  • Dopłata 30.0% (6)
  • Zwrot 10.0% (2)
  • Powierzchnia była taka sama 30.0% (6)
  • Nie było takiego punktu w umowie aka WTF? 30.0% (6)

Oddanych głosów: 20

  • 7
U mnie w umowie wyglądało to tak:
"W przypadku gdy ostateczna powierzchnia lokalu będzie różnić się od powierzchni założonej i wyliczonej zgodnie z wskazaną normą budowlaną, cena określona w § 2 niniejszej umowy zostanie odpowiednio skorygowana:
- jeżeli ostateczna powierzchnia lokalu będzie mniejsza od powierzchni projektowanej – różnica w cenie (wyliczona proporcjonalnie do różnicy w powierzchni) zostanie zwrócona Nabywcy przez Dewelopera niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 14 (czternastu) dni od
@m4kb0l: u mnie po zmierzeniu okazało się, że jest X,86m2 a zgodnie z umową przedwstępną miałam zapłacić jak za X,85 m2 i tak też zostało. Nikt na nowo nie tego nie przeliczał, bo było to niedopatrzenie dewelopera na korzyść kupującego.