Wpis z mikrobloga

Młody chłop. Przed dwudziestką, po liceum. Gdzie lepiej się wyprowadzić, #rzeszow czy #krakow ?
U mnie w wiosce roboty żadnej nie ma, na studia na razie nie mam co iść. Nie mam także żadnych zdolności czy kwalifikacji.
Bo w gruncie rzeczy jestem niczym, z zerowymi zdolnościami manualnymi i miernymi zdolnościami społecznymi.

Quo vadis?
Proszę o radę bo sam nie wiem.

#pracbaza #pytanie #emigracja
Retiarius_oma - Młody chłop. Przed dwudziestką, po liceum. Gdzie lepiej się wyprowadz...

źródło: obraz_2023-11-12_105713507

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@Retiarius_oma: Kraków jest bardzo drogi, będzie trudno komuś beż dobrego zawodu. Rzeszów też nie polecam bo wschód kraju nie jest bardzo rozwojowy.
Popatrz na Katowice i okolice. Rejon jest rozwojowy a mieszkania o połowę tańsze niż Kraków
  • Odpowiedz
@Retiarius_oma: Kraków jest drogi jeśli nie masz żadnych kwalifikacji, komunikacyjnie też szału nie ma z komunikacją miejską jeśli nie masz prawa jazdy. Zobacz na ceny wynajmu w jednym i drugim mieście i pomyśl gdzie będziesz w stanie coś.odlozyc, żeby zainwestować w siebie na przyszłość.
  • Odpowiedz
@Retiarius_oma nie Kraków. Bez dobrego zawodu nie utrzymasz się tutaj na przyzwoitym poziomie. Chyba, że wybierzesz jakieś Niepołomice, Zabierzów czy Skawine. Tam masz dużo niewykwalifikowanej roboty, mniejsze koszty utrzymania i rzut beretem do Krakowa.
  • Odpowiedz
@Retiarius_oma: Wojsko to jest jakaś myśl, a to że nic nie potrafisz w wieku 18 lat to nic nadzwyczajnego, masz mnóstwo czasu żeby się czegoś nauczyć.

Nagraj sobie najpierw jakąś sensowną robotę, raczej unikałbym kołchozu, już lepiej jakieś gastro gdzie poznasz trochę ludzi i się ogarniesz społecznie.
  • Odpowiedz
@Retiarius_oma Nic nie uzasadnia CH*JNI mieszkania w krakowie (celowo z małej). Leć do Rzeszowa a jeśli ambitniej to do Warszawy.

W krakowie jest smród, komunikacyjna obstrukcja i mieszkania jak kurniki i lewackie władze.

W wawie masz tańszy transport publiczny wynajmiesz pokój drożej ale zarobisz półtora do dwa razy więcej.
  • Odpowiedz
To już lepiej do wojska iść. Tam też żyjesz jak robak, jednak liczy się jako staż pracy.


@Retiarius_oma: a myślisz, że z pierwszej pracy w dużym mieście jak Kraków nie będziesz żył jak robak? Ja zawsze zalecam emigrację młodym (kiedy nie masz jeszcze rodziny, itp.) - posmakujesz innego świata, odczarujesz zachód. No i masz szansę odłożyć na jakiś kurs albo studia.
  • Odpowiedz
@Retiarius_oma: podsumowujac, nie masz kasy, nie masz kwalifikacji, nie masz prawka, jestes bardzo mlody jak na kariere zawodowa i chcesz sie wyprowadzic do krakowa lub rzeszowa, z tych dwoch opcji na bank rzeszow ale i tak bedziesz mial w cholere ciezko
  • Odpowiedz
ale zarobisz półtora do dwa razy więcej.


@MondayPL: tak tak w wawie na bank w pracach z minimalna zarabia sie od razu 2 minimalne ale wy #!$%@? kocopoly xD
  • Odpowiedz
@Retiarius_oma: czytam te twoje odpowiedzi, odbieram to jako narzekanie już masz gotowe usprawiedliwienie dlaczego nie, na propozycje mirasów. Ty chyba sam nie wiesz czego chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chłop przed dwudziestką, a już życie widzi jako over xD
  • Odpowiedz