Wpis z mikrobloga

@WielkiNos: moja znajoma ostatnio poleciała na ostro - 20 lat z mężem, trójka purchlaków - rozwód bo mężowi usiadła jakaś pani psycholog na twarzy i stwierdził, że może czas na zmiany - zażądała 4,5k alimentów, po 1,5k na każde dziecko - życzyłam Jej powodzenia i zrobiłam machającego Papieża ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@WielkiNos: @magazynierka_4k chłopy nie mają wyobraźni i myślą, że babom można ufać. Otóż nie. Koszt wazektomi to tylko niecałe 3k zł - jednorazowo i 10 lat spokoju. #!$%@?ć się w alimenty to game over finansowy na prawie 20lat...
  • Odpowiedz
  • 391
@magazynierka_4k: Czy możesz rozwinąć swoją wypowiedź? "Rozwód bo mężowi usiadła jakaś pani psycholog na twarz" - czy to znaczy, że zdradził żonę a Ty stwierdzasz, że poleciała na ostro i że może czas na zmiany? A co? Miała mu wybaczyć?
  • Odpowiedz
@a_b_c: po kolei - mąż Ją zdradził, bo mu właśnie pani psycholog jakaś usiadła na twarzy, rozstali się, mąż zostawił Jej chatę, auto i trójkę purchlaków i sprawa rozwodowa jest w toku - wydaje mi się że kwota 4,5k jest mocno nieadekwatna i wzięta z kosmosu, tyle - zwłaszcza że robiłam kilka lat w Sądzie w Naszym mieście i wiem co z czym się je ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@WielkiNos ja na dwójkę place 1400 zł ale idę zwiekszyc kontakty więc była zwiększy alimenty. Jestem ciekaw czy sąd zwróci uwagę że ona jako lekarka z dwiema speckami zarabia ponad 20k.

Parę razy mi pisała ze jak przestanę przychodzić do dzieci to możemy zapomnieć o alimentach...
  • Odpowiedz
@magazynierka_4k: 4,5k na 3 dzieci to nie jest jakaś wielka kwota. Samo jedzenie wyjdzie z 3k jak nie więcej. Jak dzieciaki chodzą do żłobka/przedszkola to nie starczy na nic (2k minimum czesne). Wszystko zależy od tego ile facet zarabia (jakie ma zdolności zarobkowe), jak 5k to o takich alimentach może pomarzyć. Jak 20k to sąd te 4,5k klepnie od ręki. Pytanie czy ona tez pracuje czy nie. Jeśli nie, to może
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen: pracuje, mąż zostawił Jej też firmę, którą razem rozkręcali - dzieciaki są w wieku jakoś 21, 15, 12 - coś koło tego jak się orientuję :) ogólnie wydaje mi się że totalnie odleciała i przemawia przez Nią zemsta, a nie zdrowy rozsądek :)
  • Odpowiedz