Wpis z mikrobloga

  • 12
ale sciany plus cyklinowanie zostawiam specjalistom


@bartekpankol: Ty się jeszcze zastanów, bo jak przyjdą 'specjaliści' to jeszcze zapłaczesz, że sam mogłeś robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: daj spokój, to jest chore w naszym kraju. Ludzie potrafią odbierać gładzie przykładając do ściany poziomice i sprawdzając czy przejdzie papierek jakby to miało strategiczne znaczenie w ich przyszłośc( ͡° ͜ʖ ͡°) W porównaniu do zachodnich krajów to brak nam luzu jak ch*j.
  • Odpowiedz
@Gooma: miałem taką samą kuchnię (układ) jak mieszkałem w bloku z wielkiej pyty. Po wywaleniu połowy zbędnych mebli poprzedniego właściciela, małym remoncie i innej aranżacji była bardzo spoko.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: @bartekpankol: fachowcy od wykonczeniowek juz powoli zaczynaja zrec gruz. Jeden moj znajomy co w tym robil sam ostatnio dzwonil jak tam idzie wykonczenie bo jak cos to ma czas xDDDD mowie niee dzieki bo klade plytki z tesciem, niech #!$%@?.
#!$%@? ceny to tera niech gina jak ludzie ich w #!$%@? maja
A jeszcze 2 lata temu jak zaczynalem budowe to byl wielki pan i go pros zeby cos
  • Odpowiedz
@Messix: Amen. Mam nadzieję, że będą mieli jak najgorzej ale niestety rzeczywistość wykopowa nie współgra mi z wycenami które dostaję od budowlańców.

Kolega budujący dom na wykopie ma 3-4x niższe stawki za te same zakresy robót (elektryka, dach, lany strop) niż mi rzucają na każdym kroku. Obie budowy na prowincji w różnych częściach Polski i z dala od miast wojewódzkich. Zależy na kogo trafisz, część rynku dalej walczy rzucając ceny z
  • Odpowiedz
Kolega budujący dom na wykopie ma 3-4x niższe stawki za te same zakresy robót (elektryka, dach, lany strop) niż mi rzucają na każdym kroku. Obie budowy na prowincji w różnych częściach Polski i z dala od miast wojewódzkich.


@PfefferWerfer: To taniej może wyjść Ci wziąć ekipę z tego drugiego miejsca kraju i załatwić nocleg z wyżywieniem na czas robót ( ͡° ͜ʖ ͡°). To niby pół żartem
  • Odpowiedz
I tak trzeba żyć, #!$%@? w tych perfekcjonistów z poziomicą robiących gładzie po 5x żeby wyszło szkło, ważne że oszczędzisz z 50-80k na wykończeniu przez majstra a po dwóch tygodniach i tak się przyzwyczaisz do wszystkich niedociągnięć.


@PfefferWerfer: żeby to tylko była kwestia pieniędzy.
Ugadasz się z takim majstrem, że przychodzi na robotę. Bierzesz urlop na pierwszy dzień, żeby być na miejscu jakby trzeba było po jakieś materiały skoczyć, wszystko omówić
  • Odpowiedz
To taniej może wyjść Ci wziąć ekipę z tego drugiego miejsca kraju i załatwić nocleg z wyżywieniem na czas robót ( ͡° ͜ʖ ͡°). To niby pół żartem pół serio chociaż jak miałem mieszkanie do zrobienia po zakupie parę lat temu to ekipa była z miasta 150km od mojego bo wzięli 15k mniej za robotę niż lokalni fachowcy.


@1001001: Już miałem dojeżdżającego 100km hydraulika - w połowie
  • Odpowiedz
  • 13
@PfefferWerfer ale przecież rzadko który majster robi lepiej niż by się samemu zrobiło. 10 razy szybciej owszem, ale lepiej niekoniecznie. A jak już jest taki co robi lepiej to o robotę i ceny nie musi się raczej martwic.
  • Odpowiedz