Wpis z mikrobloga

Bardzo proszę o pomoc w zaplanowaniu wyjazdu do Tajlandii. Wstępny plan już mam, ale co do części nadal nie mogę się zdecydować. Póki co plan przedstawia się następująco:
1 - lądowanie wieczorem w Bangkoku
2 - Bangkok
3 - Bangkok - wieczorny pociąg nocny do Surat Thani
4 - Przyjazd do Surat Thani + transport do Khao Sok
5 - Khao Sok - Wycieczka z noclegiem na jeziorze
6 - Khao Sok - ok. południa powrót z wycieczki z jeziora
7 - Wyjazd z Khao Sok
8 - 19
20 Powrót do Bangkoku
21 Bangkok
22 Wylot z Bangkoku ok. 2 nad ranem

Dni 1-7 mam już zaplanowane tj. kupiony bilet na pociąg z Bangkoku do Surat Thani, zarezerwowany nocleg i wycieczka w Khao Sok.
Dni 8-19 - tutaj mam dylemat. Chciałbym trochę posiedzieć na wyspach, odpocząć na plaży, pospacerować + spędzić aktywnie czas np. trekking, kajaki. Mam na razie 2 pomysły:
- Ao Nang, Ko Lanta, Koh Ngai +/- Ko Muk + lot z Trang do Bangkoku,
- Ao Nang + Ko Samui + Ko Phangan + powrót do Bangkoku np. samolot z Surat Thani.
W przypadku pierwszej opcji naczytałem się w internecie, że na Ko Lancie nie będę miał co robić itp itd.
W okolicy Ao Nang mam już na oku Dragon crest trail, kajaki w Ao Thalane/Klong root, tiger cave temple.
Czytałem sporo planów w internecie i zdecydowalem się nie spieszyć i odpuścić północ - nie wiem czy to nie błąd.
Co Wy byście polecali?

Pozwolę sobie zawołać @roo-bin bo widzę, że znasz się na rzeczy.

#tajlandia #podrozujzwykopem #podroze #azja
  • 28
@roo-bin: mam na ten moment coś takiego:
1 - lądowanie wieczorem w Bangkoku
2 - Bangkok
3 - Bangkok - wieczorny samolot do Chiang Mai
4 - Chiang Mai miasto
5 - Chiang Mai słonie (żona chce :D)
6 - Chiang Mai trekking/wycieczka po okolicy
7 - samolot do Surat Thani + transport do Khao Sok
8 - Khao Sok - Wycieczka z noclegiem na jeziorze
9 - Khao Sok -
@ddiazepam: IMO zatrzymując się w Ao Nang jest co robić przez te 9 dni :) do rzeczy które wymieniłeś można dodać wycieczki - np na Hong Island, samodzielne zwiedzanie kajaczkami płaz w okolicy (np Railay gdzie można się też powspinać), itp itd. Byłem tam 5 dni i wjechałem dwa dni temu tylko dlatego że niezbyt super pogoda się zapowiadała, spokojnie miałbym tam co robić przez następne 5 :)