Wpis z mikrobloga

@Urajah: Lub po prostu przepuścisz X kasy na niepotrzebne rzeczy (np. ludzie z krajów gdzie się nie pije kranówki będą kupować wodę do wszystkiego poza myciem się i do naczyń; takich przykładów jest milion, o których mieszkaniec Europy w XXI wieku nawet nie myśli).

XXXXXDDDD
patrze na te zapisy i każda osoba urodzona w Polsce może ubiegać się o Kartę Polaka


@Morf: osoba urodzona w polsce, nie mająca żadnego rodzica polaka, może mieć problem z udowodnieniem więzi z narodem polskim. Osoba mająca natomiast chociaż jednego rodzica z obywatelstwem polski, również otrzymuje obywatelstwo polskie, które wyklucza z Karty Polaka. Rzekłbym, że większość osób urodzonych w polsce nie kwalifikuje się do tego dokumentu
@Goronco: Ja tak piszę i mówię nieironicznie, tak samo z tym, że byśmy mieli Ruskie czołgi u siebie gdyby nie Ukraińcy, to też akurat prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak samo podpisałbym się nawet dziś obiema rękami pod polskim Bergamo - chociaż się nie zaszczepiłem bo mi się nie chciało, a maseczki nie nosiłem bo niewygodnie xD
Dlaczego posiadacze karty polaka mają zniżkę na kolej, a rodowici polacy


@StaryPijanyWyjadacz:

Normalnie, powinieneś dostać kopa w zęby za takie pytania. Dlaczego?

Bo pierwotnie "Karta Polaka" dotyczyła ludzi, których ruskie wywiozły do Kazachstanu czy na inne zadupie. Ich potomkowie również mogli się o to starać. Rozumiesz, przyjeżdżają ludzie, którzy kisili się w zapadłej dziurze na stepie i trzeba było im pomóc. Koszty żadne, a jednak wypada, bo to nasi pokrzywdzeni rodacy.