Wpis z mikrobloga

Siemaneczko wszystkim,
Mam pytanko dotyczące lotów, a bardziej różnicy w cenach. Otóż tak, szukam sobie lotu do Japonii na maj 2024, no i tak sobie patrzam na skyscanner, wybieram lot bezpośredni z Warszawy do Tokio i widzę cene ~4500 za osobe. Wybieram ten lot i przechodzę do następnej strony, gdzie widzę różne ceny z linkami do stron gdzie można kupić bilet. I jakież moje zdziwienie że ten sam lot na stronie lot.pl kosztuje 11400 za dwie osoby, gdzie np. na innych stronach koszt wynosi 9000. O co kaman?

Lot który mnie interesował to 1maja - 21maja.

#loty #podroze #japonia
TheFunGuy - Siemaneczko wszystkim,
Mam pytanko dotyczące lotów, a bardziej różnicy w ...

źródło: screen

Pobierz
  • 5
@basalyk44: przecież to nie jest odpowiedź na jego pytanie xd

@TheFunGuy to oferty pośredników, taki trochę relikt przeszłości. Firmy te mają umowy z liniami lotniczymi oraz różne promocje, przez co czasem jest u nich taniej niż bezpośrednio u przewoźnika. Te "taniej" wynika m.in. z tego, żeby zachęcić klienta i sobie odbić na innych usługach - np. ubezpieczeniu, transferze, hotelu itd., ale zasadniczo nie ma obowiązku żeby to brać i można kupić
@TheFunGuy: te różnice są czasami jeszcze większe, przy czym w różny sposób.

W jednym jest tak, że bilet faktycznie np. powinien kosztować piątkę, czy dziesiątkę, a kosztuje dwójkę. Czasami to zamierzona polityka, czasami błąd systemu. Z błędami bywa różnie, jeśli jedna osoba kupi z błędem czy kilka to nic się nie dzieje, czasem nawet jak dużo osób kupi to pośrednik bierze to na klatę, ale jak straty robią się naprawdę duże