Wpis z mikrobloga

w przypadku kiedy mam stałą, mogę przejść tylko na stałą i nie może być niższa, jeśli dobrze się orientuje. I to chyba nie jest luźna rekomendacja tylko przymus, wydaje mi się że bank nie może mi udzielić lepszego kredytu na stalej


@goraceparofki: możesz przejść na niższą.

To rekomendacja, ostateczna decyzja należy do banku.
a najlepsze jest to że ty za to zapłacisz w wyższych opłatach bankowych, niższym oprocentowaniu lokat i w wyższej inflacji.


@rwrcrw: nie, nie zapłaci bo to nie ma nic wspólnego z wakacjami kredytowymi. Poza tym jak ktoś płaci cokolwiek za bankowość w Polsce to naprawdę jest nieogarem.

Oprocentowanie lokat jest niskie bo banki są chciwe plus rezerwa cząstkowa jest cały czas nieruszana na niskim poziomie (o tym już nikt tak głośno
a najlepsze jest to że ty za to zapłacisz w wyższych opłatach bankowych, niższym oprocentowaniu lokat i w wyższej inflacji.


@rwrcrw:

xD

Dokladnie na odwrot :D

Nizsze oprocentowanie lokat? Trudno jest je nizej oprocentowac xD W wiekszosci bankow oprocentoanie jest w okolicy ZERA. Tylko promocyjnie co jakis czas pojawia sie atrakcyjnie :))

Wyzszej inflacji? To nadplaty wrecz powoduja obnizenie inflacji, bo zmniejsza sie zysk bankow (pieniadze z odsetek sa pieniedzmi trwale
@GdzieJestBanan: Nadpłaciłem już 60 tys. kapitału dzięki wakacjom kredytowym. Do tego nadpłacam po 2k miesięcznie z kasy Funduszu Wsparcia kredytobiorców. Trochę dyscypliny i mogę mieć zadłużenie zmniejszone o 1/3 w ciągu 3 lat. Gdzie minusy takiego rozwiązania?
@Krupier: no właśnie nie - rekomendacja w przypadku KNF to ścisła wytyczna a nie "rekomendacja". Banki mają się do niej dostosować.
Rekomendacje KNF mają charakter wiążący dla instytucji kredytowych objętych nadzorem Komisji.
@Chris_Karczynski Masz jakies tajne info na temat bezprocentowego „pozyskiwania” srodkow? Moze KAS tego nie sprawdza nawet? Co za bezsensowne porownanie xD Najwiekszy bol dupy o to maja ludzie, ktorzy nie weszli w kredo i placza, ze jak to tak mozna korzystac z instrumentow finansowych.
z jakich instrumentów finansowych?


@Chris_Karczynski: Odroczonej spłaty. Idź płacz do Euro RTV AGD, że oferują odroczenie spłat rat do kwietnia. Cholerni gnoje, napędzają inflację! xD Co więcej, te #!$%@? przedsiembiorcy robią wszystko na kredyt i spłacają profitem z inwestycji, a ich de facto nie stać. Rozumiesz, SZTUCZNY PIENIONDZ.