Wpis z mikrobloga

@powsinogaszszlaja: mi dojechała w tym tygodniu pasza wieloziarnista, też niezła jakość. I kulki, bo żebraki wszystko zjadły. 4 w tej metalowej tubie to niecały tydzień dziobania
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja: być może, tutaj szarańcza wcina aż wysypują poza karmnik, a potem zżerają z ziemi i dla bażantów już nic nie zostaje. Za to plac trawy pod karmnikiem cały taki "wyczesany"
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja: w tym co sypię jest pszenica. Dzisiaj jedna kurka się zestresowała i rozbiła o ogrodzenie xD za to mam już taką oswojoną, co nie reaguje na mój widok i spokojnie dziobie dalej
  • Odpowiedz
być może, tutaj szarańcza wcina aż wysypują poza karmnik, a potem zżerają z ziemi i dla bażantów już nic nie zostaje. Za to plac trawy pod karmnikiem cały taki "wyczesany"


@moll: jak w zeszłym roku ptaszki dostawały karmę taką z marketu, to też rozsypywały, ale to przez to, że szukały głównie słonecznika i jego wyjadały ( ͡° ͜ʖ ͡°) pod karmnikiem zaś walała się kukurydza i prasowany
  • Odpowiedz
@Lisaros: kupuję mieszanki "zoologiczne". Tam nie ma prasowanego grochu, kukurydzy też nie. Za to wyżarte do czysta nawet komosa i jakieś proso czy coś. Ja im sypię dość sporo i jak się nawzajem wywalają z karmnika to rozsypują xD a potem to co rozsypią to zżerają z ziemi i jest czysto. Gdyby cos zalegało to byłoby widać. Marketowych mieszanek nie kupuję, zwykle za drogo wychodzi :P
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja: o matko! o mały włos bym kupił ten słonecznik z Twojego linka. i ciekawe czy mireczki z tematu zrobili to samo.

niestety wezmę inne ziarno bo allegro pisze że ta Twoja dostawa za co najmniej 8 dni. zima chwyciła teraz, czas więc nagli, a że znalazłem oferte w podobnej cenie gdzie dostawę dają jutro/pojutrze to wiadomo :)
  • Odpowiedz