Wpis z mikrobloga

[Skraplająca się woda na oknie, w czasie dużej różnicy temperatur ]
Cześć Miraski! Przychodzę z pytaniem: Macie jakieś sposoby na rozwiązanie problemu skraplającej się wody na oknach/drzwiach balkonowych podczas dużej różnicy temp? tj. gdy na zewnątrz temperatura jest na minusie, a wewnątrz około 20.
Sprawa wygląda fatalnie, zakupiłem osuszacz powietrza ale to leczy tylko skutek, chciałbym się pozbyć przyczyny.
#pomagajzwykopem #pomocy #budownictwo #budowadomu #dom #pytanie #pracbaza
Dejdwid96 - [Skraplająca się woda na oknie, w czasie dużej różnicy temperatur ]    
 ...

źródło: Screenshot_22

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
zakupiłem osuszacz powietrza ale to leczy tylko skutek, chciałbym się pozbyć przyczyny.


@Dejdwid96: osuszaczem właśnie leczysz przyczynę, jaką jest zbyt wysoka wilgotność powietrza. Wykrapla się na jednym oknie, bo to jedno okno widać ma gorszą izolacyjność, bardziej przemarza, może winien jest zły montaż, cholera wie, ale tu nic z tym nie zrobisz, przynajmniej nie w prosty sposób.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: Mimo że osuszacz działa całą noc (kontroluje sobie wilgotność - kosztował około 1,5k. XD. Ma utrzymywać 55% wilgotności) to jak jest mocno na minusie problem występuję i tak.
  • Odpowiedz
@Dejdwid96: wiadomo, wtedy ta krawędź okna się ochładza na tyle, że przekracza punkt rosy. Jeśli "poci" Ci się tylko szyba, to nic nie zrobisz bez jej wymiany na 3-szybówkę ale to mało opłacalne i czasem niemożliwe z racji grubości skrzydła. Możesz spróbować zastosować na niej preparaty "anty-para", czasem niweluje efekt. Jeśli natomiast poci Ci się cały dół okna, łącznie z ramami i wodą na parapecie to jest tam błąd montażowy.
  • Odpowiedz
  • 0
@tomaszk158: Poci się jakby szyba, nadmiar spływa na krawędź. Ogółem to problem występuje w okolicach dolnej krawędzi i przy hardkorowych temperaturach również po bokach krawędzi. Więc sam nwm
  • Odpowiedz
@Dejdwid96: W takim razie problem ewidentnie leży w szybie. Pewnie są jakieś specyficzne warunki. Może w tym pokoju jest cieplej/zimniej niż w innych? Wiesz, zależy to od strony świata po jakiej leży pokój, od kierunku wiatru itp. Bywa też, że jest wada samego pakietu szybowego ale wtedy też skrapiałby Ci się jakby od wewnątrz więc raczej można wykluczyć.
  • Odpowiedz
  • 0
@tomaszk158: No trafiłeś w sedno, w tym pokoju jest zimniej niż w innych. Mimo to przeczytałem gdzieś w necie żeby zmniejszyć docisk okna, aby zwiększyć cyrkulację powietrza, więc dziś będzie to testowane.
  • Odpowiedz
@Dejdwid96: zamiast zmniejszać docisk okna to poszedłbym w inną stronę. Poczytaj o wycięciu kilku centymetrów uszczelki na ramie U GÓRY. To zwiększa cyrkulacje nie powodując znacznych spadków izolacyjności.
  • Odpowiedz