Wpis z mikrobloga

#uk wy tam dalej siedzicie? XD
jak tam potężny Albion, urodziłem się tam i mieszkałem ponad 20 lat, wyjechałem rok temu, dalej ludzie stoją w kolejkach do banków żywieniowych? dalej bym musiał płacić £30 za ogrzewanie dziennie? dalej żarcie kosztuje często astronomiczne ceny w porównaniu do płac?
  • 28
  • Odpowiedz
  • 1
Farmy wiatrowe się nie wyrabiają?


@dzieju41: a to i tak jeszcze pół biedy że jest zbyt dużo elektrowni wiatrowych w UK, ja tam musiałem z siebie wyrzygiwać 3/4 tygodniówki tylko na czynsz, żarcie i ogrzewanie, mieszkania są budowane jako prywatna inwestycja, zamiast powrotu do zdrowej konkurencji między państwem i prywatnymi firmami w budowie mieszkań (tak jak było przed Thatcher), długo by wymieniać, po co Polacy tam jeszcze siedzą? to już w
  • Odpowiedz
  • 1
@energy_drink: żyłem bardzo dobrze, tylko pełnoletność osiągnąłem kilka lat temu, jakoś sobie radziłem a jak Covid przyszedł i jeszcze ta Elka aka Liz Truss, no to absolutnie już poczułem że po 13 latach rządów tej samej partii (w ogóle teraz Cameron powrócił, to już totalne nacharanie ludziom w ryj) miałem dosyć. teraz autentycznie nie muszę się o nic martwić po tym jak się wyprowadziłem, wszystko działa tak jak sobie wyobrażam w
  • Odpowiedz
Chcesz powiedzieć, że wychowałeś się w polskim getcie w UK? Bo Twój język, slang młodzieżowy oraz internetowy, znajomość polskiej polityki, youtuberów itd. wykracza poza zakres znajomości kogoś kto ma jedynie pochodzących z Polski przodków. Gdybym ja urodził się i wychował w Polsce jako dziecko dajmy na to Białorusinów ale nigdy nie mieszkał w kraju ich pochodzenia to miałbym wywalone na białoruski język, białoruską politykę i nie wchodziłbym na białoruski wykop bo realia
  • Odpowiedz
@plkplkplk: Dlaczego mają tam nie siedzieć? W UK Polacy ustawili się lepiej niż gdziekolwiek indziej, często mając przy tym zerowe kwalifikacje. Patrz Urban w Londynie. Typek będący nikim, który wygrał w Polsce śmieszny reality show 20 lat temu a w UK jest jakimś managerem tylko dlatego, że ma gadane i umie zjednywać sobie ludzi. Mało kto patrzy na czynniki ekonomiczne, prędzej na możliwość wykorzystania swoich mocnych stron w celu maksymalizacji szans.
  • Odpowiedz
@przegrywNL Lol, a co ma piernik do wiatraka. Jak ma rodziców, którzy nie są obojętni na swoje pochodzenie to raczej jest to jasne, że dziecko będzie w miarę blisko polskości pomimo mieszkania za granicą, szczególnie jak ma się obydwoje rodziców z Polski, a oni mają polskich znajomych i polskie dzieci. Dobrym tego przykładem jest ten zjeb stuu, który urodził się w UK w normalnej rodzinie i ostatecznie w dorosłym życiu blisko był
  • Odpowiedz
@romek898: Większość dzieci tego nie chce. Chyba, że oba kraje są na podobnym poziomie rozwoju lub kraj przodków jest tym bardziej rozwiniętym, stwarzającym szanse. Serio jako Polak/Ukrainiec urodzony w Polsce uczyłbyś się wszystkiego co ukraińskie chcąc zrobić przyjemność własnej matce o imieniu Halyna zamiast równać do polskich rówieśników? Przykład Stuu nie jest najlepszy bo on chodził do polskich szkół a mimo to dalej dukał a po kilkuletnim pobycie w PL pisał
  • Odpowiedz
@plkplkplk: banki żywnościowe, 30£ za ogrzewanie dziennie, żarcie astronomiczne ceny? xD
Wychowałeś się chyba w terraced house z efficiency rating D wśród Polskich emigrantów którzy nigdy się nie zasymilowali w jakimś getcie, sorry. A ceny w wielu przypadkach co do żywności niższe niż w Polsce przy wiekszych zarobkach.
  • Odpowiedz
  • 0
@przegrywNL: ja poza moją rodziną od strony matki nie znałem żadnego Polaka do gdzieś 11-12 roku życia XD chociaż oryginalne nie mieszkaliśmy w bogatym miejscu (ba, nawet momentami biednym), dopiero później udało się przenieść i się rozwinąć, to autentycznie do Year 6-7, nie znałem żadnego Polaka. ja chyba też mam inną trochę perspektywę, bo moja rodzina (tylko od strony mamy, ojciec Polakiem nie jest) przyjechała tu nie za pracą, tylko uciekała
  • Odpowiedz
  • 0
@Krulsalomon: wiesz, te ponad 2 milionów osób które chodzą do banków żywnościowych, to nie jest taka pierdoła, tak źle nie było od lat 70. i autentycznie płacił £30 dziennie za ogrzewanie i wcale nie mieszkałem w #!$%@? miejscu. przy przeciętnej tygodniówce (podajże to teraz coś koło £680), to naprawde ciężko wyżyć
  • Odpowiedz
@plkplkplk: Ale dlaczego pisząc do Polaków dziwisz się, że tam są? Przecież znaczna większość z nich nie zna lepiej innego języka niż angielski. Gdyby mieszkali w innym kraju typu Holandiia, Belgia czy Włochy to obecnie wychodziliby podobnie przy przeciętnych tygodniówkach, jednocześnie pozostając gdzieś, gdzie są analfabetami. Lepiej dla Polaka poklepać biedę w UK i wykorzystać język do rozwoju inwestując w siebie niż klepać biedę w Holandii czy Włoszech i pozostawać niepiśmiennym
  • Odpowiedz
@plkplkplk: prawie 50% to samotni mezczyzni z dlugami i uzaleznieniami. No i jak to wplywa na reszte? 680£ tygodniowo i ciezko cos odlozyc xD? Niezly troll.
Obecnie kredyt na nowy dom 3 bed z 15% depozytu mimo wysokich interest rates to okolo 1300£ + 125 council + 250 srednio rachunki + reszta jedzenie. Zarabiajac 680 tyg jestes w stanie sie utrzymac, miec fajny nowy dom i jeszcze odlozyc z palcem w
  • Odpowiedz
  • 0
@przegrywNL: nie dziwię się tym, którzy przybyli tu za Blaira i za Browna, bo wtedy ten kraj faktycznie w #!$%@? prosperował i sam pamiętam ten okres za gówniaka. dziwię się tym którzy przybyli później, bo później już jest stagnacja, od 2014-2015 roku zagrożenie Brexitem (który jak wiemy sie faktycznie wydarzył), a są zdecydowanie lepsze kraje na emigrację, Holandia, Niemcy, Austria, nawet Francja. język akurat w tych państwach nie wydaje mi się
  • Odpowiedz
  • 0
@Krulsalomon: > Obecnie kredyt na nowy dom 3 bed z 15% depozytu mimo wysokich interest rates to okolo 1300£ + 125 council + 250 srednio rachunki + reszta jedzenie. Zarabiajac 680 tyg jestes w stanie sie utrzymac, miec fajny nowy dom i jeszcze odlozyc z palcem w dupie.

680*52 zrobiłem, 3 sypialnie, 15% deposit XD
czerwone to że nie można ani kupić, ani wynająć, pomarańczowe, że można wynająć, ale nie można
plkplkplk - @Krulsalomon: > Obecnie kredyt na nowy dom 3 bed z 15% depozytu mimo wyso...

źródło: nicetrypolack

Pobierz
  • Odpowiedz
@plkplkplk: Poza językiem UK nie jest tak hermetycznym rynkiem jak Holandia, gdzie między IT a zbieraniem pomidorów jest niewiele możliwości. Można zostać np. actuary albo zrobić od podstaw kurs w stowarzyszeniu ACCA. A w Holandii ni widu ni słychu o czymś takim. Tam księgowymi zostają jakieś polskie kosmetyczki, którym mąż Holender załatwił pracę w biurze. W UK nie ma czegoś takiego, że jakaś Karyna wyjdzie za mąż za starego Brytola i
  • Odpowiedz
  • 0
@przegrywNL: to w sumie fakt, że w Holandii często alternatyw poza IT i największym gównem nie ma dla imigrantów, ale w takiej Austrii np. rynek wcale nie jest hermetyczny, choć fakt, ludzie ze Śląska, bo język i z Małopolski, bo większa bliskość kulturowa i w ogóle często jest bardzo podobny vibe w miastach i.e. szybsze dostosowanie się do warunków, mają z automatu lepiej. ale w takiej Austrii naprawdę jest duża możliwość
  • Odpowiedz
@plkplkplk: przeciez nawet na czerwonym mozna kupic shared ownership przy #!$%@? wyplacie. A jesli mieszkasz w Londynie zarabiajac minimalna to xD

Coventry 2 bed flat 120k
https://www.rightmove.co.uk/properties/139392650#/?channel=RES_NEW

Hull 2 bed dom 140k
https://www.rightmove.co.uk/properties/139404155#/?channel=RES_NEW

I wiele innych miejsc w ktorych nawet singiel moze kupic sobie dom/mieszkanie bez problemu, a co mowic o parze. Mapa dla kupna domu zakladajac ze para pracuje i zarabia 500£ netto na osobe.
Teraz pokaz dla porownania Polske
Krulsalomon - @plkplkplk: przeciez nawet na czerwonym mozna kupic shared ownership pr...

źródło: IMG_2162

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Krulsalomon jakiego domu? bo nie masz aż takiej możliwości kiedy rocznie masz pod koniec £52,000 (2*500 i 1000*52, jeżeli mówimy od tygodniówoach) coś ty tam dał? wypłaty polityków obecnego rządu?
  • Odpowiedz