Wpis z mikrobloga

Pare dni temu u znajoma z pracy zatrudniła elektryka do przesunięcia gniazdka o meter w lewo, oczywiscie ceny nie ustalili przed tylko w trakcie pracy i jak się dowiedziała że chlop chce 300zł to zaczęła sie termedyja za co itp. Chlop jej rozpisał 50zł zlokalizowanie przewodu dzieki czemu unikneli kucia metrowego rowka, 50zł wykucie otworu + montaż puszki i zaklejenie starej puszki,100zł przedłużanie i łączenie przewodów, 50zł materiał i 50zł dojazd (20km) stwierdziła że tyle nie zapłaci a ten zapytał czy jest pewna ona że może dać max 150zł i chlop wzial sie spakował i pojechał. Tera do mnie przyszla czy może bym dokończył roboteb( ͡º ͜ʖ͡º) z tego co widze to zostało do założenia gniazdko i zagipsować ale powiedziałem że niestety nie mam takich umiejętności (oczywiscie ze umiem ale nie chce) i że ma dzwonić do tego fachowca bo to w sumie nie była zła cena. Ta sie na mnie obraziła i mowi ze chyba sie z ch.. na łby pozamieniałem albo ze sie znam z tym elektrykiem. A wy jak myslicie.. dobra to cena czy chłop przegiął? #elektryka #pytanie
ZnienawidziszMnie - Pare dni temu u znajoma z pracy zatrudniła elektryka do przesunię...

źródło: temp_file1449919114071206507

Pobierz
  • 158
Podlinkowałem jej do tego wpisu i ona: już załatwiłam z krzyśkiem, przyjdzie mi założyć bez łaski. Koniec końców bedzie miała ogarniete za darmoszke chyba że facet od elektryki coś zrobił aby nie zadziałało ( ͡º ͜ʖ͡º)

Odnośnie wielu pytań "ale jak" to było dokładnie tak jak opisał @michcio

Otwór pod puszke wykuwał dłutem i młotkiem
@ZnienawidziszMnie: dala dupy bo nie zapytala przed, niech placi i spie...


@deni28s: Elektryk też dał dupy. Brukarz robi teraz podjazd do chaty. Ile ja się musiałem naprosić, żeby mi powiedział ile to będzie kosztować. 60 zł od metra i niech pan sobie policzy. Ale jeszcze za podsypkę 10 zł od metra, ale jeszcze to, ale jeszcze tamto.
Nie można się kuźwa doprosić jasnego określenia co i jak. Chłop ponad 20
@Kondtrad: w większości mniejszych domków i mieszkań przewody między gniazdkami puszcza siew poziomie jeśli mają być podłączone do jednego automatu. Po co bawić się w puszki na obwodzie na którym masz maksymalnie cztery czy pięć gniazdek? jeśli przewód do starego gniazdka szedł właśnie zza szafki na zdjęciu to nawet nie musiał się specjalnie orobić, bo to kwestia dobrania dobrej otwornicy, detektora przewodów, małego wiaderka szpachli i kompletu kostek jeśli przewód nadal
stwierdziła że tyle nie zapłaci a ten zapytał czy jest pewna ona że może dać max 150zł


@ZnienawidziszMnie: niedawno o tym pisałem pod postem kogoś, kto chciał zarabiać jako "złota rączka" i pytał o szczegóły, że jest to naprawdę ciężki zawód, wymagający stalowych nerwów, twardej dupy i umiejętności negocjacyjnych z poziomu tych policyjnych. I to jest znakomity przykład.

max 150zł.


@FACTIS: zlituj się, cena "za punkt" jest liczona, jak masz
Koniec końców bedzie miała ogarniete za darmoszke


@ZnienawidziszMnie Najgorsze że większość takich gownojadow tak kończy przez co nie wyciągają wniosków i dalej będą się kłócić aż w końcu ktoś im zrobi za darmo. Bo Krzysiek pewnie dokończy za 'dziękuję' od wielkiej księżniczki polki której się wszystko należy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Uroki usług w Polsce, policzyła sobie ze chłopu to zajęło pewnie z 2h na miejscu, wyszło jej
z ciekawości, jak do tego nowego gniazdka doprowadzono kable bez kucia rowka?


@Kondtrad @JuneJohn: @remek-slawny: po prostu przeciął przewód który szedł do gniazdka po prawo. Dlatego że przeciął ten przewód to musiał zatynkować tamto gniazdko bo już nie działało. @Kondtrad

300zł tylko? W dzisiejszych czasach? Na jego miejscu spokojnie krzyknąłbym z 500-600zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież samemu zrobić coś takiego dobrze, bez zbędnego #!$%@? się,
@ZnienawidziszMnie: Dobra cena, skoro uważa że zła to mogła sama ryć dziurę w murze i to zrobić. Chłop się przynajmniej nauczył żeby nigdy nic bez umowy (albo chociaż ustalenia kosztów na starcie) nie robić. W sumie to nie wiem kto głupszy, ona czy majster. A ty dobrze zrobiłeś.