Wpis z mikrobloga

Pare dni temu u znajoma z pracy zatrudniła elektryka do przesunięcia gniazdka o meter w lewo, oczywiscie ceny nie ustalili przed tylko w trakcie pracy i jak się dowiedziała że chlop chce 300zł to zaczęła sie termedyja za co itp. Chlop jej rozpisał 50zł zlokalizowanie przewodu dzieki czemu unikneli kucia metrowego rowka, 50zł wykucie otworu + montaż puszki i zaklejenie starej puszki,100zł przedłużanie i łączenie przewodów, 50zł materiał i 50zł dojazd (20km) stwierdziła że tyle nie zapłaci a ten zapytał czy jest pewna ona że może dać max 150zł i chlop wzial sie spakował i pojechał. Tera do mnie przyszla czy może bym dokończył roboteb( ͡º ͜ʖ͡º) z tego co widze to zostało do założenia gniazdko i zagipsować ale powiedziałem że niestety nie mam takich umiejętności (oczywiscie ze umiem ale nie chce) i że ma dzwonić do tego fachowca bo to w sumie nie była zła cena. Ta sie na mnie obraziła i mowi ze chyba sie z ch.. na łby pozamieniałem albo ze sie znam z tym elektrykiem. A wy jak myslicie.. dobra to cena czy chłop przegiął? #elektryka #pytanie
Pobierz ZnienawidziszMnie - Pare dni temu u znajoma z pracy zatrudniła elektryka do przesunię...
źródło: temp_file1449919114071206507
  • 158
@ZnienawidziszMnie: lifehack dla wszystkich: usługi elektryka są w ramach większości pakietów assistance domowego, dodawanych do kont lub kart kredytowych. Tego typu usługę na spokojnie zrobi każdy elektryk współpracujący z ubezpieczycielem. Wystawi sobie fakturę pod limit kwoty usługi i wszyscy będą zadowoleni.
@remek-slawny regips na plackach musiał być i przyfarcil że kabel przedzedl albo na profilach i przyfarcil że nie przylegały do ściany albo kabel szedł na tej wysokości z innego gniazdka i też przyfarcił :-) ja taką robotę wyceniamy na 500zl
@NieBendePrasowac źle napisałem, w sensie jedno gniazdko pojedyncze a drugie podwójne (dwie puszki). Tak cena z kuciem, otworem. Kabel mi został jeszcze swój a stare zaślepione zatyczką. Za meblami więc nie było potrzeby. Robione pod koniec października
Plus gość bardzo sumienny, nawet wszystko za sobą ogarnia a nie to jak niektórzy "spece"
@ZnienawidziszMnie: nie jestem z tej branży, ale i takie sie czasami robi. 300zł to wziąłem za wywiercenie 10 dziur, wrzucenie tam kołków i przykręcenie wysięgnika do tv. 300 za samą robotę, a trzeba doliczyć koszt kołków, koszt wykrywacza kabli 35zł ( jak sie okazało pan właściciel mieszkania zrobił w konia kolege, bo miało tam nie być kabli, a jakeś były). W tej cenie powiesiłem tv, podłączyłem, skonfigurowałem pod smarta itp i
@aarahon najprawdopodobniej pomieszczenie po drugiej stronie tej ściany i jest tam kontakt zwykły przewiert przez ścianę. Jest za idealnie zrobione aby nie uszkodzić bardziej ściany. Albo na ścianie jest regips i otwornice wyciął a dalej kuł. Bo zbyt mało uszkodzeń :) Cena jak dla mnie wygurowana ja osobiście bym tyle nie zapalcił. Ciekawy jestem jakie ceny za wymiane instalacji w mieszkaniu, ostatnio sobie zrobiłem nowa instalacje. Ciekawe ile bym musiał zabulic
@ZnienawidziszMnie: Dojazd 30 min, powrót 30 min, robocizna 2 godziny. Zależy od miasta, w wojewódzkim normalna cena, w powiatowym lekko zawyżona, ale tylko lekko. Niestety ale za takie pojedyncze robótki wychodzi najdrożej w przeliczeniu na sztukę.

@Jarek_P Przeciągnięcie kawałka kabla pod ścianą to też nie jest wielka filozofia i chociaż zgadzam się, że zrobienie tego schludnie kosztuje to też nie lećmy w ekstrema, że to tanio. To ile według ciebie by
To ile według ciebie by było normalnie, 400zł? xD


@Escalade: normalna rynkowa cena za taką robotę to by było 300-500zł, a gdybyś to załatwiał jako zlecenie dla firmy, to niżej tysiąca by nie było na pewno.
Oczywiście, że nie jest to wielka robota, ale dla kogoś, kto z takich prac żyje, łącznie z dojazdem są to ze 3 godziny wyjęte z dniówki. 100zł za godzinę pracy to nie jest duża stawka,
@ZnienawidziszMnie: Jak mnie to #!$%@? to nie mam sił. Po podwyżkę w korpo za pierdzenie w stołek i picie 6 latte to co roku, albo co pół najlepiej bo inflacja. Ale jak trzeba zapłacić 300zł (xD) fachowcowi który jeszcze tego nie #!$%@?ął i mu się chce użerać z ludzmi, to kwwiiiiiiiii, jak on może chcieć zarobić oszust.

Aż mi się przypomniało jak jeszcze siedziałem na etacie w dużej firmie kilka lat