Wpis z mikrobloga

@bzyku95: Bo ja wiem, zgarniasz 17k i za dwa tygodnie o Tobie zapominają. A przynajmniej masz fajną książkę w kolekcji. Ja bym się zgodził.

Gdybym miał oddać swoją godność,


@cebekk: tylko że to kwestia Twoich przekonań robi tu różnicę. Dla ciebie to "sprzedaż godności", a dla nich autentycznie może to być zaszczyt bo tak to sobie wytłumaczyli. Hitler też do końca był autentycznie przekonany że służy wyższemu dobru, a mordowanie innych ras tłumaczył że może i nie brzmi to dobrze, ale ktoś silny w końcu będzie musiał to zrobić, więc "wyższym dobrem" będzie wzięcie tej
@Plp_: Ale oczywiście masz rację. Każdy postrzega świat inaczej. W dodatku każdy człowiek w pewnym sensie jest dziwką, bo coś trzeba jeść. To tylko kwestia co dasz od siebie za jaką korzyść.
@Vasek: Publicznie tak, ale masz jeszcze rodzinę, znajomych i sąsiadów. Tych ostatnich wiadomo, olać, znajomych można zmienić, rodzinę można pożucić. Tyle, że rok pracy w Żabce na kasie da Ci te same pieniądze, a poziom bycia dziwką jest z deka inny.
Hitler też do końca był autentycznie przekonany że służy wyższemu dobru, a mordowanie innych ras tłumaczył że może i nie brzmi to dobrze


@Plp_: a masz jakiekolwiek dowody że on coś wiedział o mordowaniu kogokolwiek?
@bylem_zielonko: nie wiem czy wiedział czy nie i nic takiego nie napisałem. Poczytaj sobie mein kampf żeby poznać jego poglądy i tam pada właśnie podobne zdanie które napisał na długo zanim doszedł do władzy.