Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie o ogrzewanie w bloku. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem mieszkania w bloku, 4 piętro mieszkanie środkowe i nie mam bladego pojęcia jak używać sensownie grzejników xD. Całe życie mieszkałem w domu gdzie był piec i jak zimno to po prostu dokładałeś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W bloku mam termostaty ze skalą od 2 do 5. Wiem że przed każdym wietrzeniem mieszkania dobrze jest zakręcić i poczekać aż ostygną. Tylko jak później je ustawiać żeby było najbardziej optymalnie dla rachunków. Jeśli jest mi chłodno to wiadomo odkręcam, ale jeśli temperatura jest okej to zakręcać na głucho czy lepiej żeby cały czas np. na 2?
Może głupie pytanie, ale serio nie wiem, a nie chce jakoś kosmicznych rachunków zapłacić.

#kiciochpyta #mieszkanie #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 6
@Pawell_17: jak byś nie ustawił to mieszkasz w takim miejscu gdzie każdy sąsiad poniżej ciebie przyczynia się do twoich wyższych rachunków. Bo licznika nie obchodzi to skąd masz to ciepło tylko że jest ciepło i nabija xd
Kumpel w ogóle w zimę nie odkręca kaloryferów a przyszło mu do płacenia 1000zl i licznik naliczał #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A te twoje kosmiczne rachunki to i tak
Bo licznika nie obchodzi to skąd masz to ciepło tylko że jest ciepło i nabija xd


@Megawonsz_dziewienc: Jak masz licznik to mierzysz bezpośrednio na swojej rurze na wejściu i wyjściu ile ciepła z rury zostaje w mieszkaniu.

Kumpel w ogóle w zimę nie odkręca kaloryferów a przyszło mu do płacenia 1000zl i licznik naliczał #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Megawonsz_dziewienc: To możne niech ustali co naliczał
@Pawell_17: Dużo zależy od tego, jak opomiarowane są mieszkania: podzielniki lub liczniki ciepła albo bez opomiarowania. Jeśli podzielniki, masz mały wpływ. Jeśli liczniki, masz bardzo duży wpływ. Jeśli nie ma opomiarowania, to nie masz praktycznie niemal żadnego wpływu na rachunek.
@Pawell_17: Podzielniki to trudny temat do rozważań jak używać grzejniki, aby nie dostać koszmarnych rachunków. Obecnie ogrzewanie miejskie jest niestety najdroższym źródłem ciepła zaraz po ogrzewaniu prądem i olejem opałowym. Bardzo dużo zależy od regulaminu rozliczania kosztów centralnego ogrzewania przyjętego przez twoją spółdzielnię/wspólnotę. Jest bardzo dużo metod i różne algorytmy i podziały kosztów. Najczęściej jest tak, że koszty zmienne zakupu ciepła - np. 70% całkowitych kosztów ciepła dzielone są w proporcji
Setral - @Pawell_17: Podzielniki to trudny temat do rozważań jak używać grzejniki, ab...

źródło: 401729188_1759322927918590_647444013486219264_n

Pobierz