Wpis z mikrobloga

Filamenty PF "Premium Filament" są spoko, czy stwarzają jakieś problemy? Widzę, że cena jest bezkonkurencyjna i opinie na allegro spoko...
Do Sovol SV06.
#druk3d
  • 13
  • Odpowiedz
@Ranger nie jest źle, wydruk nie jest aż tak piękny jak w przypadku Fiberlogy czy Prusamentu, ale generalnie nie jest źle. Ludzie piszą że niby zatyka dysze, występują zgrubienia czy zaplątania, ja nie miałem tego problemu a przepaliłem chyba z 30 sztuk.
  • Odpowiedz
@Hamza Prusa mk3s+. 160 dni nalotu i prawie 11 tys metrów filamentu :p sprawuje się bardzo dobrze, no muszę zrobić jej jakiś mały serwis typu smarowanie czy coś.
  • Odpowiedz
@Ranger ponoć 300 metrów. Wiem że nawiązujesz do mojego komentarza wyżej, rzuciłem tą liczbą tak z dupy. W każdym razie dużo drukowałem PF i generalnie nei było problemu :p
  • Odpowiedz
  • 0
@Kwiatkov a obecnie gdybyś chciał sobie kupić drukarkę 3d do SPORADYCZNEGO druku, do bzdur i chciałbyś nie siedzieć przy niej godzinami, go mimo nieograniczonego budżetu, kupiłbyś raczej coś możliwie taniego (skoro w skali miesiąca prawie nic się nie drukuje i drukarka głównie stoi)? I wtedy brałbyś jakiegoś neptune 4pro za 1200 czy inny podobny wynalazek czy raczej od razu jakiś bambu lab a1 (mini?) z obszarem zaledwie 18x18 cm, droższym, ale za
  • Odpowiedz
  • 1
sv06


@Hamza: mam na koncie dopiero kilka wydruków, ale własnych modeli projektowanych w Sketchup - godzinowo to może z 20h. Nie mam z nią żadnych problemów. Działa poprawnie od momentu wyjęcia z pudełka, teraz siedzi w lodowatym pomieszczeniu, więc podczas druku ustawiłem wiatrak na 50% i nadal drukuje dokładnie.

Kupiłem teraz szpulę Spectrum i Fiberlogy - mam nadzieję, że obie będą tak samo dobre.
  • Odpowiedz
@Hamza miałem Anet a8 (w 2014 roku zaczynałem od niej i to była drukarka która wtedy była bardzo popularna), spędziłem przy niej więcej czasu naprawiając niż drukując. Znajomy miał Endera, to samo. W fablabie w którym działałem mieli Prusy więc zakochałem się z Prusie pomimo tego że kosztuje obecnie dużo za dużo. Dzisiaj z perspektywy czasu wziąłbym mini+ i ewentualnie zbudował coś na kształt komory do druku z ABS - i tyle.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kwiatkov czyli krótko mówiąc, z chińskich drukarek to tylko bambu lab na obecną chwilę, bo ta a1 mała cbyba 300 dolarów kosztuje, choć terminy dostaw chyba odległe ze względu na popularność, ale będę obserwował to. Dzięki za pomoc.
A i tylko zastanawiam się czy te 18cm pola roboczego wystarczy do drukowania bzdur.
  • Odpowiedz
@Hamza weź tą Pruse, nie będziesz żałować. Szczególnie po ostatnim update który dość mocno podkręca prędkość :) co do wielkości… ciężko stwierdzić i powiedzieć jenocznacznie że to Ci wystarczy. Dodam że na mini możesz drukować niektóre modele zdalnie sterowane od 3dsets np. Może to nei wyznacznik, ale pozwoli Ci zobrazować to czy Ci wystarczy takie pole robocze
  • Odpowiedz