Wpis z mikrobloga

✨️ Szkolenie Live: Własny Web Framework w Java! Poznaj ServerSocket i HttpHandler ✨️

Odkryj, jak samodzielnie stworzyć i wykorzystać framework webowy w Javie.
Podczas szkolenia:
✅ Zrozumiesz mechanizmy obsługi żądań HTTP w czystej Javie, kluczowe dla tworzenia aplikacji internetowych,
✅ Zobaczysz, jak możliwe jest projektowanie i implementacja własnego frameworka webowego, od podstaw,
✅ Dowiesz się, jak adnotacje mogą upraszczać logikę aplikacji, zmieniając zarządzanie i konfigurację.

Poznaj, jak z głębszym zrozumieniem Java może posłużyć do tworzenia zaawansowanych i elastycznych rozwiązań webowych!

Nie przegap tej wyjątkowej okazji do nauczenia się tworzenia własnych narzędzi i technik w świecie Javy. Zarezerwuj swoje miejsce korzystając z linku ➜ https://live.bykowski.pl

⏰ 4 grudnia 2023 o 19:00.

#it #java #programowanie #naukaprogramowania #java #backend #technologia #jvm #byczazagroda #spring #springboot
SoftBull - ✨️ Szkolenie Live: Własny Web Framework w Java! Poznaj ServerSocket i Http...

źródło: wlasny-java-web-framework

Pobierz
  • 4
  • 0
@nad__czlowiek: Ciekawostką jest, że Java ma tylko jeden wiodący web framework - Spring. Niedawno pojawiły się Micronaut, Quarkus, Helidon, ale ich udział w rynku jest cały czas dość marginalny. Zupełnie inna sytuacja jest w innych językach, np. PHP lub Python - tam frameworków rywalizujących o miano wiodącego jest kilka. Więc właściwie rynek dla Java deweloperów jest dość spokojny, bo zasadniczo framework jest tylko jeden.

Jednak na tym live nie będę próbował
@SoftBull: zapomniałeś o niesamowitym wynalazku znanym światu jako Java EE znana obecnie jako jakarta EE, z plotek słyszałem że ludzie uwielbiali pracować w tej technologii plus JSF ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 0
@nad__czlowiek: JavaEE jest mi całkiem dobrze znana, gdyż sam spędziłem w niej trochę śmiesznych, a momentami bolesnych lat. I jestem z tych, którzy tworzyli web appki z wykorzystaniem JSF/PrimeFaces - więc potwierdzam plotki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe czasy, ale nie wiem czy chciałbym wracać. ¯\(ツ)/¯ Stack top-technologiczny dla Java Developerów kilkanaście lat temu był ciekawy...
Moje pominięcie JavaEE/JakartaEE było celowe, ponieważ temat dotyczy frameworków, a JavaEE/JakartaEE