Wpis z mikrobloga

#depresja #psychologia #nerwica
Pytanko, czy ktoś leczył może nerwice lękowa? Możecie powiedzieć cyz jakoś udało się wyleczyć, jakie leki dostawaliście? Psychiatra przepisał mi cital. Narazie biorę 0.5 tabletki i poprawa jest jeszcze raczej niewidoczna. Tzn rozumiem ze dopiero parę dni biorę ten lek więc możliwe że to dopiero po paru tygodniach może jakoś zacznie działać. Z chęcią do2iedzialbym sir czy komuś się udało z tym wygrać. Najbardziej doskiwra mi.mocne, szybsze bicie serca i duże problemy z zasypianiem. Próbowałem medyczna marihuane. Pomagała doraźnie ale.ma dużo skutków ubocznych w moim przypadku i odstawiłem.
  • 10
@oink_oink: określenie nerwica nic nie mówi. Odchodzi się od określenia nerwica bo jest to określenie stygmatyzujace i nic nie mówiące i trudniach jaki się zmaga człowiek.
Jeżeli dostałeś cital to głównie się go dostaje na lek związany z oceną przez innych i kontaktem społecznym ogólnie. Najczęściej źródła tego lęku jest brak pewnych umiejętności. Na to leki nie pomogą. Żadne leki nie nauczą cię np umiejętności społecznych tymbardziej marihuana. Skuteczność farmakologicznej terapii
@www_h: nie można wszędzie i kazdemu wciskać tych samych metod. CBT jest dobrą techniką, ale zastosowanie jej w niektórych problemach moze potrzymywac dane zaburzenie lękowe. Można takimi technikami sobie zaszkodzić.

Polecam poczytać.

Linki już dałem.
  • 0
@www_h: ciężko powiedzieć co mi dolega, po przeprowadzce boli mnie głowa i serce mocno biję, i jest problem z zasypianiem. Boję się dźwięków ogólnie, innych dźwięków niz te które sam generuje. I jak tylko coś usłyszę to już mi serce bije mocno. Wyprowadziłem się do nowego miejsca i dalej jest to samo. Nie mam jakiejś fobii spolec,nej czy coś. Nie biorę żadnych uzywek. Po prostu stresuje się mocno jak coś usłyszę.