Wpis z mikrobloga

@chlopak_twojej_matki: trenuj ile jesteś w stanie nie ruszając się z łóżka/krzesła - góra to oczywista sprawa, o ile jesteś w stanie to o kulach nawet możesz pokuśtykać na siłkę i zrobić trening na maszynach/lekkich hantlach gdzie nie masz wymogów stabilizacji. Alternatywnie trening z gumami na chacie - tutaj użyj wyobraźni.

Co ważniejsze co do złamanej nogi - jest badanie które pokazuje, że nawet przy usztywnieniu jednej ręki, jak trenujesz tą drugą
@PurpleHaze: przez pierwsze dni nawet nie chciało mi się za bardzo jeść. Teraz pojawia się problem, bo chciałem właśnie na lato coś zrzucić, ale nie za bardzo przy złamaniu moge wejść na deficyt, bo kość potrzebuje energii do zrostu. Raczej pozostane na lekkiej nadwyżce (ale na pewno nie na takiej jak na poziomie przed urazem) przechodząc powoli w zero kaloryczne.
@Xinnoth: dzięki miras! Właśnie rozmyślałem o tej drugiej, zdrowej nodze i na pewno będę musiał się rolować, bo teraz przez to, że jest bardziej obciążona będzie bardziej narażona. Z drugiej strony może to też czas na skupienie się na niej, bo nie ukrywam, ale wcześniej ta złamana, dominująca prawa była nawet lekko bardziej umięśniona, więc teraz może się wszystko wyrówna.
@chlopak_twojej_matki: napisz, co to za złamanie, czy masz jakieś zespolenia (w środku, gips itd) i jakie zalecenia lekarza (czy i kiedy będziesz mógł chodzić, np. o kulach itd). I jeśli możesz, to w jakim wieku jesteś mniej więcej.

Przerabiałem złamanie podkrętarzowe (kość udowa złamana w 7+ miejscach) kilka lat wstecz - mam sporo do powiedzenia zarówno w kwestii psychicznej, jak i fizycznej.

Nie załamuj się - to tak na start. Każdy
@Maciek-z-Krakowa: drogi Maćku, dzięki za słowa wsparcia! Nie jest tak hardcorowo jak u Ciebie. Złamana kość to kość strzałkowa, zespolenia mam mieć, płytke i śruby, póki co mam jedynie gips, bo lekarz na sorze uznał, że wystarczy, dopiero po konsultacjach po znajomych lekarzach wszyscy zgodnie stwierdzili, że powinno się to operować i operacje mam w przyszłym tygodniu, więc tak naprawdę zaleceń nie ma jeszcze żadnych. Mam 28 lat i to moje
chlopaktwojejmatki - @Maciek-z-Krakowa: drogi Maćku, dzięki za słowa wsparcia! Nie je...

źródło: Screenshot 2023-12-01 at 19.45.45

Pobierz
@chlopak_twojej_matki: Ja sam zacząłem przygodę ze sportem po złamaniu szyjki kości udowej, nie wiem czy tak hardcorowo jak @Maciek-z-Krakowa , ale noga po kilku latach treningów nadal dużo słabsza no i krótsza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak sobie poradzić z deprechą? Znaleźć sobie jakieś hobby, które możesz robić stacjonarnie, od głupiego bingowania seriali, ogrywania gier czy czegoś bardziej produktywnego, grafika, kodowanie czy nauka obcego języka.

Do spotu
@chlopak_twojej_matki:

Nono, jak ci wsadzili w gipa na sorze to pechowo dość. Jakbyś potrzebował namiary na lekarza, co to potrafi robić dobre zespolenia, to pisz na prv (nie chcę nazwiskami publicznie rzucać). Nie jestem lekarzem, więc tutaj niewiele dodam, poza tym, że w moim przypadku, samo zespolenie wykonano w szpitalu wojskowym (tam na Wrocławskiej) i zrobili je książkowo. Tu też mogę ci podać nazwisko osoby, która to robiła (nawet mi zasugerowali
@Maciek-z-Krakowa: dzięki miras! Generalnie to właśnie czekam na lekarza (załatwiany od znajomych, z opinii widzę że bardzo dobry), bo wraca z urlopu i nawet na urlopie był w stanie spojrzeć na mój przypadek i zadecydować o operacji. I w sumie akurat jak wraca to będą ostatnie chwile na zrobienie operacji, bo potem kość już się będzie zrastała. Operacje będę miał na Galla w MSWiA, już jest wsszystko przyklepane, więc nie za