Wpis z mikrobloga

Przejście z myszy roccat kain 202 aimo na mysz wertykalną logi lift.
Pierwsze odczucia dość dziwne, ale tego się spodziewałem. Jeśli chodzi o samą pracę, nadgarstek czy ogólną ergonomię to faktycznie czuć zmianę na lepsze.
Człowiek całe życie używał konwencjonalnych myszy, więc pewnie trochę czasu zajmie przyzwyczajenie się do pionowej.

freddd - Przejście z myszy roccat kain 202 aimo na mysz wertykalną logi lift.
Pierwsz...

źródło: logiliftt32

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@criticalkush90: Mysz pionowa. Bardziej ergonomiczna do pracy bo nie wykrzywiasz sobie przedramiona tak jak w przypadku tradycyjnej myszki. Z resztą ustaw sobie teraz dłoń tak jakbyś miał korzystać z takiej myszy to poczujesz że jest różnica.
supra107 - @criticalkush90: Mysz pionowa. Bardziej ergonomiczna do pracy bo nie wykrz...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
ja wam powiem trik. mam zwykla mysz ale reke trzymam pod skosem prawie pionowo, tak jakbym mial mysz wertykalna :D dziala, a jak chce pograc w strzelanki to normalnie klade reke
  • Odpowiedz
@freddd: używam myszki pionowej już wiele lat, po tym jak pojawiły się u mnie objawy cieśni nadgarstka od zwykłej. Po przesiadce wszystko zniknęło i już nie wróciło, polecam. A co do przyzwyczajenia czy ergonomii, na początku wiadomo dziwnie ale za kilka tygodni będziesz orał w quake jak zwykłą ;) Obecnie tradycyjna myszka jest dla mnie dziwna i niewygodna.
  • Odpowiedz
Nie ma prawie żadnej różnicy, trzymanie zwykłej myszy nie powoduje dyskomfortu, nie ma znaczenia czas, kiedyś grałem po 16h dziennie wowa i nie zauważyłem żadnego bólu ani zwyrodnień
  • Odpowiedz
@Balactatun używam tej pionowej od ponad roku może już półtora, to się nie ma do czego przyzwyczajać tak naprawdę, nowy chwyt wchodzi w krew po paru godzinach używania i potem już absolutnie nie czuć różnicy. Precyzja ta sama, a ręka mniej boli. Być może w gierkach precyzja byłaby gorsza, ale akurat na PC nie gram więc nie ocenię.
  • Odpowiedz